Кір на Львівщині не відступає

Небезпечну інфекцію вже діагностували у 50 осіб. 40 із них –працівники однієї компанії

В Україні справжній спалах кору. Якщо спочатку випадки захворюваності на цю недугу фіксували лише в Івано-Франківській, Тернопільській та Закарпатській областях, то зараз ця інфекційна хвороба поширилася на інші регіони. Найвищі показники спостерігаються в Одеській та Дніпропет­ровській областях. Зокрема, в Одесі від ускладнень після кору померло вже п’ятеро осіб, у тому числі троє дітей. Станом на початок січня діагноз кір поставили більш ніж 700 особам.
Більшає хворих на кір і на Львівщині. Лише за минулий місяць в нашій області зареєстрували 50 випадків (шість у дітей, причому всі вони не були вакциновані).
Зі слів епідеміолога відділення організації епіддосліджень Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Любомири Бойко, з усіх 50 захворілих 40 є працівниками ТОВ “Фуджікура”. Двоє останніх на стаціо­нарне лікування потрапили на початку цього тижня.
Загалом, за даними департаменту охорони здоров’я ЛОДА, станом на вівторок, 9 січня, до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні госпіталізували 23 пацієнтів, до інфекційного відділення Новороздільської міської лікарні – трьох, а до Пустомитівської – одного. Ще п’ятеро осіб оглянули, і вони відмовились від госпіталізації.
40 захворілих на кір є працівниками “Фуджікури”
Нагадаємо, що кір – це інфекційна хвороба, яка вражає як дітей, так і дорослих, котрі не мають імунітету проти неї. Недуга проявляється вираженою інтоксикацією, гарячковим станом, запальними явищами у дихальних шляхах, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини і папульозно-плямистим висипом на шкірі.
Механізм передачі інфекції – повітряно-крапельний. Зараження відбувається через вдихання з повітря найдрібніших крапель (аерозолю) слизу, що містять віруси, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої на кір людини. Збудник потрапляє до організму через верхні дихальні шляхи або кон’юнктиви.
Специфічного лікування кору немає. Отож, медики Львівщини вкотре застерігають: єдиним шляхом запобігти хворобу та її важкі ускладнення є вакцинація.

Не вакцинувався – сиди вдома!
Діти, які не мають щеплення проти кору (краснухи), не зможуть відвідувати заняття в дитячих садках та школах Одеси. Таке рішення було прийняте ще наприкінці торішнього грудня на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Обмеження планують запровадити після зимових канікул (з 15 січня).
Зі слів головного позаштатного педіатра департаменту охорони здоров’я міської ради Одеси Анни Луньової, збити негативну динаміку захворюваності на кір наразі не вдається, інформує Еспресо. “Загалом від початку спалаху маємо понад 700 хворих на кір, за минулий тиждень тільки дітей захворіло 56. Спостерігаємо тенденцію до зростання захворюваності серед дітей першого року життя і дорослих. У кору немає віку – нещодавно був пацієнт 82 роки, а до нього двотижнева дитина”, – каже вона.
Зазначається, що люди скаржаться переважно на високу температуру, характерний висип, є дуже багато ускладнень у вигляді корової пневмонії.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8503 / 4.08MB / SQL:{query_count}