Підтримуйте тиск у нормі

Для більшості людей нормальним вважається тиск 140/90

Понад 12 мільйонів українців потерпають від підвищення артеріального тиску. Без належного лікування це може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової чи серцевої недостатності, погіршення зору, проблем із потенцією, пам’яттю, а також до передчасного старіння і зменшення тривалості життя, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.
Зі слів кардіолога, лікаря вищої категорії Олександрівської клінічної лікарні Києва Анни Солошенко, для більшості людей нормальним вважається тиск, що не перевищує 140/90. Займайтеся профілактикою, щоб так залишалося й надалі. Однак у людей із цукровим діабетом або зі встановленими серцево-судинними захворюваннями тиск у жодному разі не повинен перевищувати 130/75.
Загалом є дві великі групи захворювань, які супроводжуються підвищеним тиском. Перша – це, власне, артеріальна гіпертензія (захворювання, що часто передається спадково і не має окремої, конкретної причини високого тиску, у його підвищенні беруть участь практично всі органи і системи (центральна нер­вова система, нирки, судини, серце)). Це приблизно 98% всіх випадків гіпертензії. Друга – симптоматичні артеріальні гіпертензії (захворювання окремих органів і систем, одним із симптомів яких є підвищення артеріального тиску, наприклад, захворювання нирок або їхніх судин, ендокринної системи, серця або судин).
Аби підтримувати тиск у нормі, потрібно:
* Відмовитися від куріння. Пам’ятайте, що навіть одна сигарета завдає невиправної шкоди вашим судинам.
* Регулярно займатися спортом. Це треба робити щонайменше тричі на тиждень по 45 хвилин і при цьому контролювати пульс під час тренувань. Лікар радить розрахувати максимальний пульс для вашого серця за формулою 220 мінус ваш вік. Тренування мають проходити у межах пульсу від 60 до 85% від максимального ЧСС.
* Підтримувати оптимальну масу тіла. Важливими є два показники – індекс маси тіла (ІМТ) і окружність талії. Останній показник не має перевищувати у чоловіків
102 см, а в жінок – 85. ІМТ ж має бути нижчим за 25. Розрахувати його може кожен за простою формулою: ІМТ = МАСА в кг/зріст у квадраті (в метрах). Наприклад, розрахунок для людини масою 80 кг і зростом 180 см: ІМТ = 80/ 1.8Ч1.8=24,7.
* Споживати менше солі. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, споживання солі за добу не повинне перевищувати 5 г (1 чайна ложка). Приділяйте особ­ливу увагу продуктам з “прихованою” сіллю – ковбаса, копченості, готові соуси тощо.
* Відмовитися від спиртного. Що більше алкогольних напоїв ви вживаєте, то більшим є ризик підвищення тиску. За останніми даними ВООЗ, безпечної дози алкоголю не існує.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8121 / 4.06MB / SQL:{query_count}