І знову новації

Сімейні лікарі, терапевти і педіатри візьмуть на себе частину роботи невідкладної допомоги

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що у зв’язку з реформуванням екстреної медичної допомоги виклики населення зі скаргами на температуру чи тиск виконуватимуть лікарі “первинки”, повідомляє МедПросвіта.
На думку міністерства, екстрена медична допомога повинна відповідати тільки на найважливіші виклики, коли життя пацієнта дійсно під загрозою. Саме тому на виклики зі скаргами на високу температуру, тиск чи інші некритичні захворювання “швидка” не виїздитиме.
Але МОЗ гарантує альтернативу. Як повідомляє його прес-служба, будуть розвивати систему невідкладної допомоги на первинній ланці. “Працівники екстреної медичної служби зможуть ефективніше розділяти виклики на такі, що потребують приїзду бригади екстреної допомоги та госпіталізації пацієнта, і такі, де достатньо буде приїзду лікаря невідкладної допомоги, яку здійснює лікар первинної ланки (сімейний лікар, терапевт або педіатр), або ж його консультації телефоном. Діти з високою температурою, люди з високим тиском та станами, які не загрожують життю саме зараз, не залишаться без допомоги! До них приїде або проконсультує лікар, проте не екстреної, а невідкладної допомоги”, – повідомляє прес-служба МОЗ.
Як швидко запрацюють лікарі “первинки” за новою системою, ще не відомо. Також невідомо, чи надаватимуть їм для такої роботи транспорт. Як уже повідомляв заступник міністра Павло Ковтонюк, в МОЗ розраховують на те, що лікарі відкриватимуть свої кабінети безпосередньо в житлових будинках і таким чином будуть максимально доступні населенню.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7573 / 4.34MB / SQL:{query_count}