Урятуймо того, хто рятував інших!

Хворому на рак волонтеру Андрієві Бойку потрібна допомога. На проходження хіміотерапії і трансплантацію кісткового мозку необхідно більше мільйона гривень. Усіх небайдужих просять долучитися

фото: сiмейний архiв Андрія Бойко (2)
Раніше він допомагав іншим, а зараз потребує допомоги сам. Андрієві Бойку на початку грудня виповниться лише 25. Він волонтер і благодійник, хороший друг і чудовий син, а ще він молодий сім’янин, адже не так давно одружився. Йому б жити, радіти сімейному щастю… Та рік тому Андрієві поставили страшний діагноз – рак лімфатичної системи. Чоловік уже пройшов кілька курсів хіміотерапії у польській клініці, на черзі ще два блоки “хімії” та омріяна подія – пересадка кісткового мозку, аби надалі бути щасливим сім’янином.
Надію на життя та цілковите одужання лікарі дають, проте все впирається у гроші. За підрахунками сім’ї, на лікування вони вже витратили мільйон гривень. Зараз потрібна ще більша сума – приблизно мільйон двісті. Третину грошей спільними зусиллями небайдужих вдалося зібрати, однак не вистачає ще близько 250 тисяч гривень. Така сума для сім’ї надто велика.

Підступна застуда

Як розповіла “Пошті” дружина Андрія Бойка Олена, проблеми почалися торік зі звичайної застуди. “У грудні минулого року чоловік прихворів – довго кашляв, не минав нежить, доєдналася температура, яка трималася кілька днів. Сталося ще й так, що Андрій потрапив у аварію і сильно вдарився грудною кліткою. Коли зробив рентген, лікарі виявили на легенях затемнення, – каже жінка. – До кінця не хотіли думати про погане. Але після проходження різних обстежень та консультацій з багатьма лікарями виявилося, що це рак”.
Дообстежуватися та лікуватися вирішили в Польщі, в місті Люблін. Але потрапити туди було непросто. “Прийом лікарі цієї клініки здійснювали за записом. Заявку ми подали в січні, а до спеціалістів потрапили аж у березні. І хоч до цього часу Андрій вже пройшов дві загальні “хімії”, щоби призупинити прогресування хвороби, його стан погіршився – він майже не міг ходити, говорити, дихати, спати. Серцебиття було надто часте, виникало враження, що з грудей вискочить серце. Лікарі пояснювали це тим, що лімфовузли були дуже збільшені і тиснули на серце та легені”, – веде далі  дружина Андрія.
Після взяття пункції у польській клініці йому поставили остаточний діагноз – дифузна В-великоклітинна лімфома (в народі – неходжкінська лімфома), або рак лімфатичної системи.
Зі слів Олени, Андрієві спочатку призначили вісім курсів хіміотерапії. Після того, як він їх пройшов, лімфовузли трохи зменшилися, але з’явився новий вузол – під лівими ребрами. Тому лікарі знову призначили чотири курси, але вже сильніші, за новою схемою. Два він уже пройшов, наступний, третій, почнуть 6 грудня. “Після четвертої “хімії” і повного знищення хвороби чоловікові мають провести аутогенну трансплантацію кісткового мозку. Для цього використають кістковий мозок самого Андрія. Його перезапускатимуть, щоб сам виробляв “правильні” нові клітини”, – зазначає вона.
Коли зроблять таку операцію, ще не відомо. Зараз сім’ї лише виставили рахунки. Проведення одного курсу (шестиденного лікування) коштує майже 100 тисяч гривень. Орієнтовна сума за трансплантацію кісткового мозку становить 700-800 тисяч гривень. Разом назбирується чимало – приблизно мільйон двісті тисяч.
“Коли нам сказали, скільки коштів на це потрібно, ми були просто шоковані. Не розуміли, як упораємося, але завдяки небайдужим людям гроші почали надходити. Залишилося зібрати зовсім трошки – приблизно 250 тисяч гривень, – додає Олена. – Я навіть не задумуюся, звідки в мене сили. Знаю, що не маю права зневіритися, а тим паче зупинятися. Найбільше мрію, аби мій Андрій повністю одужав, щоб у нас почалося нове молоде сімейне життя та народилися діточки”.

Разом до мети

Аби допомогти Андрієві Бойку зібрати необхідну суму, згуртувався ледь не весь Львів. Родичі, друзі, знайомі, пересічні містяни поставили у крамницях спеціальні скриньки, організували міні-фестиваль, благодійний концерт, навіть аукціон. Зокрема, минулого місяця в мікрорайоні Рясне провели екофестиваль, де, окрім концертної програми, були майстер-класи з виготовлення оригамі, ляльки-мотанки, обручів та приготування солодощів. Також задля порятунку життя львівського волонтера цього тижня влаштували гучний концерт. На ньому вдалося зібрати трохи більше 250 тисяч гривень!
А до 29 листопада в мережі Facebook триватиме благодійний аукціон “За життя Андрія Бойка”, де кожен охочий зможе викласти свій лот або, навпаки, придбати його. Серед лотів уже були виставлені картини, вишиванки, а зараз – прапор України! Це особливий лот, бо на ньому залишили автографи телеведучі Євробачення-2017 Олександр Скічко і Тимур Мірошниченко, співаки Руслана, Джамала, ONUKA та інші виконавці.
Кожен, охочий допомогти Андрієві Бойку, може переказати гроші на картковий рахунок: Приватбанк: 5168 7426 0453 1255 (отримувач Бойко Світлана – мама Андрія).
Пам’ятайте: сьогодні допоможете ви, а завтра хтось неодмінно допоможе вам!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8753 / 4.38MB / SQL:{query_count}