Затвердили новий класифікатор професій

Що зміниться для українських медиків

Із 1 листопада 2017-го набули чинності зміни до класифікатора професій, у якому змінилися й медичні посади. Зазначені зміни були внесені відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу, інформує сайт Міністерства охорони здоров’я України.
А саме були введені нові професійні назви: “лікар внутрішньої медицини”, “асистент ерготерапевта”, “асистент фізичного терапевта”, “парамедик”, “екстрений медичний технік”, “інструктор з надання догоспітальної допомоги”, “інструктор з надання першої допомоги”.
Змінена професійна назва роботи “фельдшер з медицини невідкладних станів” на “парамедик”, а “лікар-терапевт” – на “лікар внутрішньої медицини”. Також змінена назва роботи “сестра медична з лікувальної фізкультури”, “сестра медична з масажу” на “асистент фізичного терапевта”. Назву “інструктор з трудової терапії” та “інструктор з трудової адаптації” змінено на “асистент ерготерапевта”.
Відповідно до міжнародної класифікації, у новому класифікаторі скасовані такі професійні назви робіт, як “лікар-терапевт дільничий”, “лікар-терапевт підлітковий”, “лікар-терапевт цехової лікарської дільниці”, “фахівець з фізичної реабілітації”.
Класифікатор професій використовують задля запису про роботу в трудові книжки працівників. Наголошуємо, що в жодному разі не мовиться про скасування посад чи звільнення медичних працівників! Медики з відповідною освітою та навичками автоматично займатимуть посади з новими професійними назвами з подальшим проходженням курсів підвищення кваліфікації.
На сьогодні Міністерство охорони здоров’я України разом із фахівцями приводить у відповідність пов’язані з цими змінами нормативно-правові акти.
“Нововведення не призведуть до скорочення медичних працівників, а лише приведуть у відповідність до європейських стандартів назви посад та програми підготовки. Просимо не вірити маніпуляціям та поширювати офіційну й перевірену інформацію!” – наголошує МОЗ.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9026 / 4.35MB / SQL:{query_count}