Грип чи ГРВІ: чим не можна лікуватися?

Центр громадського здоров’я МОЗ України склав перелік ліків, які не потрібно вживати у випадку ГРВІ чи застуди в дітей та дорослих

“Ми не раз говорили про препарати та процедури, які не рекомендовані Міністерством охорони здоров’я України для лікування грипу і застуди. Теплові процедури, вживання антибіотиків, противірусних (крім озельтамівіру та занамівіру за показаннями лікаря), імуномодуоляторів та рослинних препаратів не допомагають. “Це довели різноманітні дослідження, – зазначає очільниця МОЗ Уляна Супрун. – Людина, яка хворіє на ГРВІ або грип і приймає ці препарати, а також та, яка не приймає, хворітимуть однаковий період часу. В середньому – це сім днів. Допоможіть хворому одужати провітрюванням приміщення та вологим прибиранням, давайте йому пити більше води. Якщо температура піднімається вище 38 градусів або сильно виражений больовий синдром, можна використовувати препарати, які складаються із суто діючих речовин парацетомолу та ібупрофену”.
“Захворів – сиди вдома! Це перше правило для кожного, хто відчуває, що хворий на грип чи застуду. Таким чином, ви захистите себе від ускладнень, які може спричинити хвороба, та не передасте інфекцію іншим. Наступним кроком має бути звернення до вашого сімейного лікаря, педіатра або терапевта для дитини. Тільки фахівець правильно визначить, яке лікування вам потрібне”, – наголошує Уляна Супрун.
Зі слів очільниці МОЗ, найкращим способом вберегти себе від грипу є щеплення. “Вакцини можна самостійно придбати в аптеках або звернутися до департаменту чи управління охорони здоров’я у вашому регіоні щодо безоплатної вакцини, якщо місцеві керівники вирішили її закупити для своїх мешканців. Цього року для лікарень більшості областей вакцину від грипу придбали за кошти місцевих бюджетів. Ми вдячні тим регіонам, які нададуть можливість своїм мешканцям вакцинуватися від грипу безкоштовно”, – зазначає Уляна Супрун.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7328 / 4.35MB / SQL:{query_count}