А ви вже вакцинувалися?

На Львівщині за минулий тиждень зафіксували 9 тисяч хворих на інфекційні захворювання, надалі їх кількість може збільшитися

Втім, як зазначає головна позаштатна спеціалістка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталія Тімко, епідемії грипу в Україні поки що немає. Пік захворюваності серед населення припадає на зимові місяці, тому важливо знати, які заходи профілактики проти інфекційних хвороб є насправді дієвими.
Аби не захворіти, недугу можна попередити – вакцинуватися. Вакцинація не належить до обов’язкових заходів, проте вакцину можна купити в аптеках (приблизна ціна – 140 гривень). Наталія Тімко каже, що після щеплення імунітет формується протягом 2-ох тижнів, а ефект від вакцини буде діяти півроку, інформує tvoemisto.tv. Відтак, всі, хто отримав щеплення минулого року, цьогоріч також підпадають у зону ризику.
 
 джерело: МОЗ
У свою чергу директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак закликає насамперед вакцинуватися медичним працівникам, працівникам сфери обслуговування, торгівлі та транспорту. Вона наголосила, що вакцинація не дає 100% захисту від хвороби, проте залишається найбільш дієвим способом захиститися від ускладнень (пневмонія, менінгіт, ураження серцево-судинної системи). Єдиним протипоказанням проти щеплення є рідкісна алергія на курячий білок. Наталія Тімко зазначила, що вакцина не може викликати захворювання, бо містить у собі лише частину оболонки вірусу, яка здатна викликати імунітет.
Якщо ж уже захворіли, то потрібно звернутися до сімейного лікаря та на час перебігу хвороби залишатися вдома. Не довіряйте усім препаратам, що рекламують на телебаченні! Ефективність таких препаратів не завжди доведена. Часто провітрюйте кімнату, міняйте постіль та здійснюйте вологе прибирання. Для хворого потрібно виділити окремий посуд.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8386 / 4.35MB / SQL:{query_count}