Медицина в селі: пацієнти і лікарі чекають змін!

Зараз у більшості ФАПів немає навіть елементарних умов гігієни, визнає очільниця МОЗ

джерело: МОЗ
У жовтні парламентарі нарешті прийняли довгоочікувану медичну реформу. Як уже писала “Львівська Пошта”, тоді ж народні обранці ухвалили в першому читанні як невідкладний президентський законопроект про підвищення якості та доступності медичного обслуговування сільського населення. Зі слів представника Петра Порошенка в парламенті Ірини Луценко, відповідно до цього документа, сільським медикам підвищать зарплату і дадуть службові автомобілі. Разом із цим вже розроблені проекти надання їм службового і приватного житла, а Міносвіти розробило мотиваційні заходи, аби студенти-медики мали можливість і додаткову мотивацію їхати працювати в сільську місцевість. Також затверджені стандарти наповнення амбулаторій та ФАПів новим обладнанням, зазначила Ірина Луценко. Зокрема, передбачається впровадження та розвиток у сільській місцевості електронної системи охорони здоров’я, застосування телемедицини (дистанційної діагностики), виписування електронних рецептів і забезпечення відповідним обладнанням.
“Ми з командою не раз були в українських селах та бачили, як змушені працювати й лікуватися сільські жителі. Вони часто не мають навіть елементарних умов, аби дотримуватися необхідної для медичних закладів гігієни. Це підтверджують цифри, які озвучив віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко: 71% фельдшерсько-акушерських пунктів в Україні не мають водопостачання, у 75% із них немає водовідведення, а 82% не обладнані санвузлами, – акцентує на своїй Facebook-сторінці тимчасова виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. – Лікуватися та працювати в таких закладах небезпечно й неприпустимо. Аби вийти з цієї ситуації, потрібно ухвалити в другому читанні два законопроекти медичної реформи. Це законопроект №7117, ініційований Президентом Петром Порошенком, що має підсилити сільську медицину шляхом створення мережі сучасних амбулаторій. Вони будуть забезпечені якісним обладнанням, водою, світлом і доступом до інтернету. І законопроект №6604, який стане запорукою нової системи фінансування медицини. Принцип розподілу фінансування за кожним конкретним пацієнтом дозволить отримувати гідний дохід усім лікарям первинної ланки вже з 2018 року, у тому числі тим, що працюють у селах”.
Зі слів очільниці МОЗ, це необхідні законодавчі умови для створення сучасної та справедливої системи охорони здоров’я. “Залишати все як є – неповага та нехтування правами мільйонів українців, які, наче заручники, живуть у подібних обставинах”, – резюмує Уляна Супрун.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7602 / 4.36MB / SQL:{query_count}