Окуляри для роботи за комп’ютером: чи варто купувати?

Вибирати захисні скельця потрібно якісні і лише на пораду офтальмолога

У теперішній час майже кожен із нас користується комп’ютером, більшість узагалі не уявляє свого життя без інтернету. Одні за комп’ютерами працюють, інші  бавляться, ще інші спілкуються за допомоги соцмереж. Та, на жаль, мало хто дбає при цьому про гігієну зору… Щоб захистити очі від шкідливого впливу монітора, експерти щораз настійливіше радять надягати спеціальні окуляри, призначені для корекції зору, а також для його захисту та профілактики. Та чи справді вони помічні?
Зі слів офтальмолога Зоряни Макаренко, сучасні комп’ютерні монітори набагато безпечніші за ті, які використовували на зорі становлення електронно-обчислювальної техніки. Але, навіть працюючи з рідкокристалічним дисплеєм, людина може відчувати проблеми зі здоров’ям. “Часта або постійна робота за комп’ютером може викликати втому, біль голови, напруження очних м’язів, сльозоточивість. Крім цього, нашкодити може й мерехтіння, потужна колірна гама та постійне фокусування погляду приблизно в одній і тій самій точці”, – каже офтальмолог.
Захистити зір від постійного впливу монітора допоможуть спеціальні окуляри. Але вони повин­ні бути якісні! “Зазвичай на лінзи окулярів для комп’ютера нанесене спеціальне напилення, що нейтралізує електромагнітне випромінювання монітора. Воно допомагає вберегти очі від постійного мерехтіння екрана. Особливі скельця помірно розсіюють контраст і забезпечують рівномірне потрапляння світла на сітківку ока, забезпечуючи максимальний захист зору, – веде далі Зоряна Макаренко. – Але добирати окуляри для роботи за комп’ютером раджу індивідуально, краще в магазинах оптики або аптеках. Неякісні окуляри завдадуть більшої шкоди, аніж робота без них”.
Крім того, офтальмолог радить перед тим, як купувати захисні окуляри, піти до лікаря, щоби дізнатися, чи зір у нормі. Якщо є якісь відхилення, доведеться замовляти спеціальні лінзи, бо ті, які підходять людям зі стовідсотковим зором, можуть нашкодити або будуть неефективні.
До речі, у Львові окуляри для комп’ютера можна придбати за ціною від 100 до 1000 гривень. Усе залежить від виробника лінз і вартості оправи. Однак фахівці не радять замовляти окуляри в інтернеті – ризик купити товар сумнівної якості там дуже великий!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8632 / 4.36MB / SQL:{query_count}