Риб’ячий жир: правила вибору

Завдяки аптечному препарату Омега-3 можна не лише оздоровити серце та судини, а й покращити стан волосся, нігтів, навіть зміцнити імунітет і не допустити депресії

Думаю, багато хто знає, що одним із найкорисніших про­дуктів у раціоні людини є риба. В ній міститься багато поживних речовин, вітамінів та жирних кислот. Регулярне споживання риби (як мінімум двічі на тиждень)  насичує організм високоякісним білком, нормалізує функції щитоподібної залози, покращує зір, стан шкіри, волосся та нігтів. Також доведено, що риба допомагає уникати депресій та сприяє профілактиці інфаркту міокарда.
Але що робити, коли риба не до смаку, або через те, що коштує чимало, купити її можуть не всі? Тоді на допомогу прийде риб’ячий жир. 

Ціна – якість

На фармацевтичному ринку є чимало засобів різних виробників, ціна яких коливається від кількох десятків до кількох сотень гривень. На переконання провізора Віри Колодій, різницю визначає склад, виробник, ступінь очищення, спосіб видобутку і збереження всіх корисних властивостей. 
“Зараз у аптеках чималий вибір такого товару у вигляді капсул, рідин. Є звичайний риб’ячий жир, вітамінізований або ж у поєднанні з іншими вітамінами, – зазначає співрозмовниця “Львівської Пошти”. – Але львів’яни не надто прискіп­ливі при виборі риб’ячого жиру: купують його або за рецептом лікаря, або уже перевіреного виробника, або навмання. Проте при виборі його варто звертати увагу практично на все”.
Насамперед, зі слів Віри Колодій, варто глянути на склад та джерела видобутку риб’ячого жиру. Бажано, аби він був тваринного, а не рослинного походження, добутий з тушок, м’язів або з маленьких рибок, а не, наприклад, з печінки. Якщо джерело видобутку не вказане – це повинно насторожити! Не варто брати риб’ячий жир, якщо у ньому є добавки, ароматизатори, підсолоджувачі чи барвники.
Все це впливає на ціну. Також велику роль відіграє країна-виробник. Звісно, закордонні препарати дорожчі, аніж вітчизняні.

Чим корисний і кому не можна 

Риб’ячий жир корисний майже всім – дітям від двох років і старшим. Препарат Омега-3 допомагає оздоровити судини і серце, збільшує рухливість суглобів, не допускає розвитку тромбозу і артриту, сприяє швидкому відновленню після фізичного навантаження. А ще впливає на настрій, зміцнює імунітет і пригнічує депресію. 
“Правильний вибір та дозування приводять в норму травну систему, нормалізують артеріальний тиск і роблять судини еластичнішими, – розповідає терапевт Оксана Захарченко. – У тих жінок, які приймають Омега-3, сповільнюється процес старіння, покращується тонус шкіри, стан волосся та нігтів. У чоловіків оздоровлюються серце, судини, зникає запалення в передміхуровій залозі”.
Пити риб’ячий жир краще з їжею або відразу після їди. У рідкому вигляді його можна додавати до супів, каш, салатів чи просто крапнувши на окраєць хліба. 
Однак цей препарат не можна застосовувати при індивідуальній непереносимості, алергії, холециститі й панкреатиті, великій в’язкості крові, жовчевокам’яній хворобі, підвищеній функції щитоподібної залози. Також не рекомендується вживати риб’ячий жир з іншими вітамінними препаратами, до складу яких входять вітаміни А і D, щоб уникнути передозування цих речовин.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8374 / 4.37MB / SQL:{query_count}