Кардіостимулятори: як отримати безкоштовно

Майже 100 одиниць обладнання надійшло до Львівського обласного кардіоцентру

28 хворих на брадиаритмію з початку жовтня отримали спеціальні кардіостимулятори у Львівському обласному кардіологічному центрі. Майже рік цих пристроїв лікарня не отримувала, і пацієнти змушені були купувати їх самостійно, інформує Zaxid.net.
Зі слів кардіохірургів, у грудні мають надійти ті, які замовляли на початок 2017-го, а в березні 2018-го – ті, що замовляли на друге півріччя 2017-го. Згідно з обіцянками МОЗ, надалі кардіостимулятори мали б находити без затримок.
“Дуже важливо донести до людей, особливо мешканців сіл, районів, інформацію про те, що штучні водії ритму серця зараз у центрі є і надають їх абсолютно безкоштовно. Нерідко хворі, які потребують допомоги, не йдуть на консультацію до кардіологів лише через те, що їх лякає вартість цих пристроїв”, – розповів Остап Герета, завідувач відділення електрофізіологічних досліджень серця центру.
Електрокардіостимулятор (штучний водій ритму серця) – це пристрій, який допомагає зберегти життя і поліпшити його якість хворим, що страждають від різного роду аритмій, коли серце б’ється з меншою частотою, ніж потрібно, або взагалі перестає битися на 3,5-10 секунд. Є великий ризик того, що в якийсь момент воно може не “завестися”.
З електрокардіостимуляторами пацієнти можуть спокійно жити 8-12 років. Найбільший термін у практиці львівських кардіохірургів – майже 20 років. При потребі їх можна замінити. У центрі їх встановлюють приблизно 300 на рік.
“Середня вартість однокамерного водія ритму – від 20 до 35 тис. грн, а двокамерного – від 35 до 70 тис. грн. Пацієнтам, ще раз підкреслюю, їх надають безкоштовно”, – каже Остап Герета.
Терміново потрібна консультація кардіолога передусім тим, у кого знижене серцебиття, запаморочення, часто поєднане з високим тиском, який не піддається корекції. “Нормальна робота серця – 60-80 ударів на хвилину в спокої. Коли менше 60 ударів і більше 80 ударів, треба йти на консультацію до кардіолога чи аритмолога. Якщо частота менше 60 ударів (55-50), відкладати візит не варто, а якщо менше 45 ударів, то до лікаря треба вже бігти, але не самому. Таку людину треба обов’язково супроводжувати. І що швидше він отримає кваліфіковану допомогу, то менше ризику втратити життя”, – зазначає лікар.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2047 / 4.36MB / SQL:{query_count}