“Ні” втомі на роботі!

П’ять звичок, які допоможуть закінчити робочий день правильно

Учені з Каліфорнійського університету визначили методи, якими можна підвищити шанс на щасливе закінчення робочого дня, пише depo.ua.
1. Заведіть щоденник подяки.
Останнім часом щоденники подяки стали дуже популярними. У них люди записують речі, за які вдячні світу й оточенню. Висловлюючи подяку життю із самого ранку, ми налаштовуємося на позитив і готуємося до труднощів нового дня.
Фахівці дійшли висновку, що люди, які регулярно висловлюють подяку, є оптимістичнішими та веселішими, аніж ті, що цього не роблять. До того ж такі люди рідше відвідують лікарів і нечасто пропускають роботу.
2. Не розпорошуйте свою увагу
Надмірна зайнятість на роботі стала нормою в сучасному суспільстві. Але насправді те, що ви перериваєтесь від одного завдання на перевірку повідомлень або розмову з колегами, а потім починаєте нову справу, не закінчивши попередньої, призводить до погіршення продуктивності та зниження рівня IQ. Щоби завершити день успішно, зосередьтеся на одному важливому завданні та переходьте до наступного тільки тоді, коли закінчите попереднє.
3. Створюйте плани за принципом “якщо/коли – тоді”
Щоб убезпечитися від зайвих проблем і напруження, використовуйте планування “якщо/коли – тоді”. Наприклад, “якщо мені потрібно працювати без перерв – тоді я встаю з-за робочого стола і йду у вільний кабінет”, “коли настає час обіду – тоді я негайно йду на кухню”.
Дослідження показують, що люди, які користуються таким плануванням, досягають своїх цілей у два-три рази частіше. Воно ефективне тим, що в багатьох випадках передбачає автоматичні рішення.
4. Знаходьте час для тренувань
У напруженому робочому графіку важко знайти час для занять спортом. Але воно того варте. Біг, їзда на велосипеді, тренування в залі або навіть півгодинна прогулянка на свіжому повітрі добре впливають на емоційний стан, знижують рівень стресу. Динамічні навантаження роблять нас  витривалішими фізично і морально.
5. Проводьте “ритуал вимкнення”
Закінчуючи поточний робочий день, створюйте короткий список справ на наступний, вимикайте комп’ютер, наводьте лад на робочому столі. Такий “ритуал вимкнення” свідчитиме про те, що день завершено: нові завдання розплановані і робоче місце готове до наступного дня. Ці прості дії знижують занепокоєння і допомагають просто насолоджуватися вечором.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7732 / 4.36MB / SQL:{query_count}