Рак у жінок: не ігноруємо, а лікуємо!

До 23 жовтня кожна жінка може пройти гінекологічний огляд в поліклініці за місцем проживання та зробити мамографію, аби ймовірний страшний діагноз не призвів до смерті

Кожна жінка боїться почути страшний діагноз – рак. Сліз не стримати, починається істерика, в те, що трапилося, просто не хочеться вірити. Здається, життя висить над прірвою, а в думках – питання: чому це сталося саме зі мною?.. Часто всю вину покладають на роботу, чоловіка або лікаря, що виявив захворювання. А ось медики кажуть інше: в тому, що у жінки виявили рак, найчастіше винна вона сама через зволікання з візитом до лікаря!
Перше місце серед усіх жіночих онкологічних хвороб посідає рак молочної залози. За статистикою, кожні 30 хвилин в Україні виявляють новий випадок захворювання, а щогодини від цього виду раку помирає одна жінка…
Рак шийки матки є другим за частотою випадків серед жінок, часто призводить до інвалідності, а нерідко й до смерті.
Щоби підвищити ймовірність своєчасного виявлення та адекватного лікування цієї страшної хвороби, у Львові до кінця тижня триватимуть Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки і грудної залози. Зокрема, до 23 жовтня кожна жінка може пройти гінекологічний огляд в жіночій консультації за місцем проживання та зробити мамографію.
Крім того, завтра, 20 жовтня, в Україні відзначатимуть Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. І це ще один привід нагадати, що саме профілактика та лікування недуги на ранніх стадіях допомагає зберегти здоров’я жінки, її життя в цілому.

Статистика невтішна…

Упродовж останніх років у Львові та області зберігається високий рівень захворюваності на рак молочної залози та рак шийки матки. За даними управління охорони здоров’я Львівської міськради, лише за дев’ять місяців цього року зареєстрували 133 випадки вперше виявленого раку молочної залози, з них 17 занедбаних. А вперше виявлених випадків раку шийки матки було 33, з них три занедбані.
Головними причинами цього лікарі називають нерегулярне проходження жінками профілактичних оглядів, запізніле звернення до лікаря, непоінформованість суспільства про справжній стан проблеми та покладання надії на “народних цілителів”. Відтак через неправильне лікування хворі втрачають час, а хвороба прогресує.

Кожній жінці на замітку!

Ризик занедужати на рак молочної залози чи рак шийки матки є в кожної жінки, тільки в одних він високий, а в інших низький. Щоб не допустити проблем зі здоров’ям, зі слів головного позаштатного спеціаліста департаменту охорони здоров’я з репродуктивного здоров’я та планування сім’ї ЛОДА, директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення Марії Малачинської, кожна жінка повинна бодай раз на рік прийти на огляд до гінеколога.
“Головними методами ранньої діагностики раку шийки матки є скринінгове цитологічне (взяття мазка), колькоскопічне обстеження (огляд під мікроскопом) та обстеження на вірус папіломи людини, який, власне, й спричиняє рак шийки матки, – пояснює гінеколог. – Щодо раку молочної залози, то основними методами, які дають змогу своєчасно виявити таку проблему, є самообстеження грудей, УЗД та мамографія. Зокрема, дівчатам і молодим жінкам до 40 років обстежувати молочні залози можна методом УЗД. Найкраще це робити в першій фазі менструального циклу, тобто у перші дев’ять днів від його початку. Старшим роблять мамографію. У віці від 40 до 50 років згаданий скринінг проводять раз на два роки, а тим, кому за 50, раз на рік”.
Марія Малачинська наголошує: кожна жінка повин­на вміти сама проводити обстеження молочних залоз. “Раджу раз на місяць після менструального циклу, стоячи, наприклад, під душем, провести таку процедуру. Рухами рук за годинниковою стрілкою прощупайте кожну ділянку грудної залози. Звертайте увагу на всі нюанси: ущільнення, ґульки, болючі місця, інші симптоми, – веде далі лікар. – Якщо знайшли щось підозріле або сам вигляд грудей вас насторожив, негайно йдіть до гінеколога, терапевта чи сімейного лікаря! За потреби саме ці спеціалісти скерують вас на консультацію до мамолога чи онколога. Це той випадок, коли краще перестрахуватися, аніж злегковажити”, – пояснює лікар.
Якщо ж пухлину таки виявили – її треба видаляти! Варто розуміти: що швидше жінка звернеться по допомогу, то вищим буде шанс на цілковите одужання. Як свідчить статистика, при виявленні хвороби на ранніх стадіях лікарі гарантують одужання та збереження повноцінного життя жінки у 95% випадків.

Де у Львові можна пройти гінекологічний огляд

* Львівський обласний центр репродуктивного здоров’я населення (вул. Короленка, 9), тел. 275-80-61.
* 1 МКЛ жіноча консультація №1 (вул. Лемківська, 29), тел. 236-71-82.
* 1 МКЛ жіноча консультація №2 (вул. Мазепи, 25), тел. 252-74-07.
* 3 МКЛ жіноча консультація (вул. Раппопорта), 6, тел. 233-00-13.
* 4 МКЛ жіноча консультація (вул. Стецька, 3), тел. 260-20-23.
* 5 МКЛ жіноча консультація (вул. Чупринки, 43), тел. 237-38-00.
* 1 МП жіноча консультація (вул. Руська, 20), тел. 235-69-50.
* 2 МП жіноча консультація (вул. Симоненка, 4), тел. 263-40-45.
* 3 МП жіноча консультація (вул. Повітряна, 99), тел. 226-02-84.
* 4 МП жіноча консультація (просп. Червоної Калини, 68), тел. 223-02-47.
* 5 МКП жіноча консультація (вул. Виговського, 32), тел. 262-70-78.
* 6 МП жіноча консультація (вул. Медової Печери, 1), тел. 251-46-82.

Мамографічне обстеження на захворювання грудної залози можна пройти у міському скринінговому центрі на базі комунальної 5-ої міської клінічної поліклініки (вул. Виговського, 32).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8489 / 4.4MB / SQL:{query_count}