Плаваємо без страху

“Пошта” з’ясувала, чому багато дітей бояться води, як подолати цей страх і кому під силу швидко та правильно навчити дитину плавати

Літо – купальний сезон! Але що, коли збираєтеся на море, а донька не вміє плавати? А син, який недавно безстрашно ліз у будь-яку водойму, взагалі відмовляється купатися, навіть у ванній?
Без паніки! Професіонали запевняють: страхи можна здолати та швидко навчитися плавати. Варто лише з’ясувати причину боязні та в жодному разі не поспішати.

Не лякайте дитину!

Як відомо, плавання – дуже корисне заняття, яке позитивно впливає не лише на фізичний, а й на психоемоційний стан. У воді працюють усі групи м’язів, і кращого варіанту для зміцнення та розвитку дитячого організму немає. Вода розслабляє м’язову систему, зміцнює нервову та дуже добре розвиває дихальну систему. Крім цього, плавання покращує метаболічні процеси, загартовує організм, розвиває легені.
Та попри таку велику користь плавання, подобається воно далеко не всім. Проте, зі слів тренера з плавання Анастасії Земної, нізвідки страх перед водою з’явитися не може – найімовірніше, був негативний досвід взаємодії з водою. Це могла бути некомфортна (надто тепла або ж холодна) вода, падіння на мокрій чи слизькій поверхні, захлинання водою тощо. “Від плавання дитина повинна отримувати лише задоволення. Тому насамперед батьки повинні з’ясувати причини страху, а далі намагатися поступово її усунути, – зазначає тренер. – У жодному разі не варто вдаватися до грубості та змушувати дитину лізти у воду, це тільки посилить страх. Також не треба сміятися над страхом дитини і порівнювати її з тими дітьми, які не бояться. Так можна спровокувати лише появу нових комплексів”.

Неквапно та безпечно

Найкраще, на думку Анастасії Земної, дитину може навчити плавати не тато й не мама, а досвідчений тренер. А ось вдома можна лише “повернути довіру” до води. “Основна ідея боротьби зі страхом – гра. Грайтесь із дітьми, розповідайте історії, показуйте мультфільми, але не спішіть, – продовжує співрозмовниця. – Якщо це в межах ванної кімнати, то не обов’язково, щоб дитина сідала у воду. Нехай вона постоїть, а ви її поливайте з лійки. Завжди запитуйте чи їй комфортно, а також всіляко догоджайте дитині – додайте у воду мильних бульбашок чи візьміть із собою улюблені іграшки. Якщо це на якійсь водоймі, то зайдіть у воду разом. Тримайте дитину на руках, показуйте, що вам не страшно і що це вам лише в радість. Потроху дитина звикне до води й перестане боятися”.
Полюбити воду, побороти перед нею страх, а відтак розвинути вміння триматися на воді та навчити рухів, необхідних під час плавання, з легкістю зможе тренер. Насамперед інструктор навчить дитину тренувати водне дихання: вдих через рот – видих через ніс. Також, щоб навчання плаванню відбулося успішно, дитину варто навчити правильному занурюванню у воду. “Не варто очікувати від дитини швидких результатів, проте з упевненістю можу сказати, що навчити дитину триматися на воді досвідчений тренер зуміє вже за перше заняття. Що ж до стилів плавання, майстерності та швидкості – то на це потрібно трохи більше часу”, – додала Анастасія Земна.

Помилки під час навчання

Якщо ви вирішили познайомити малюка з водною стихією особисто, запам’ятайте, яких помилок у навчанні плаванню варто уникати.
• Не одягайте на дитину гумовий круг. Він формує неправильне положення тіла. У колі дитина висить вертикально, а положення тіла у воді має бути горизонтальним.
• Не використовуйте ласти. Це ще одна поширена помилка батьків, які вирішили навчити свою дитину плавати. На початку навчання вони псують техніку удару ногою.
• Не вчіть дитину плавати на животі. Запам’ятайте: вчитися плавати потрібно на спині. У такому положенні вашому чаду буде легше триматися на воді.
• Не ігноруйте дитячі страхи. Інакше процес навчання перетвориться на справжній жах для дитини.
• Щоб не травмувати дитину, перші кілька занять присвятіть водним іграм – дозвольте дитині плескатися і бризкатися. Так вона швидше звикне до води й сама захоче навчитися плавати.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0182 / 4.38MB / SQL:{query_count}