Кір: епідемія наступає?!

У червні на Львівщині на кір захворіло 18 осіб. Найбільше недужих на Самбірщині, Стрийщині, Трускавці, Дрогобичі та самому Львові


джерело: МОЗ України
Лише за минулий місяць на кір в Україні захворіло 473 людини, що майже подвоїло число хворих від початку року, нині це – 962 осіб. 70% з них – діти та підлітки, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Ріст захворюваності насамперед пов’язаний із низьким рівнем вакцинації. Найбільше захворілих у перший місяць літа – в Івано-Франківській та Одеській областях, а також у Тернопільській і Чернівецькій.
Проте й на Львівщині спостерігається чимале зростання хворих. Якщо порівнювати з аналогічним періодом торік, то це більше ніж у п’ять разів! За даними Львівського обласного лабораторного центру, з початку року зареєстровано 22 випадки кору, з них 18 у червні (!). Більшість із них – діти. Найбільше випадків зафіксували у Самбірському, Старосамбірському, Стрийському районах, містах Самбір, Львів, Трускавець, Дрогобич.
Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до п’яти років. Інкубаційний період від 7 до 21 дня. Джерелом інфекції є хвора людина, яка є заразною з останніх двох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипу.
Для кору характерна етапність висипань. Спочатку вони з’являються за вухами, на обличчі і верхній частині шиї. Упродовж приблизно трьох днів висип розповсюджується по тілу і насамкінець з’являється на руках і ногах. Висип тримається п’ять-шість днів, потім зникає.
Найбільше ризику піддаються діти раннього віку та не вакциновані особи.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8351 / 4.35MB / SQL:{query_count}