Кондиціонери: як не завдати шкоди здоров’ю

У літню пору майже в усіх офісах, магазинах чи торгових центрах вмикають кондиціонери

Хтось різку зміну температури, особливо після вулиці, переносить нормально, а інші вже через півгодини відчувають біль у горлі та дискомфорт. Вчені, зокрема, наголошують, що прохолода кондиціонера може мати дуже негативний вплив на імунітет, пише ictv.ua. На думку німецьких дослідників, коли людина виходить на вулицю після  дня, проведеного в атмосфері штучного клімату, отримує температурний шок, який призводить до застуди, грипу і міозитів.
У звичайних умовах тіло охолоджується за рахунок потовиділення, а при роботі кондиціонера, коли холод настає миттєво, піт залишається на поверхні шкіри. Виходить подвійне охолодження, яке провокує переохолодження і простудні захворювання.
Аби робота кондиціонерів допомагала пережити спекотні дні, а не спричиняли проблем зі здоров’ям варто дотримуватися таких порад.
• Не опускайте температуру нижче 22 градусів. У теплу пору року оптимальна температура повітря у приміщенні 22-25 градусів. Навіть якщо хочеться швидко охолодитися, не варто опускати її нижче цих показників. Допустимий коридор – від 20 градусів до 28.
• Користуйтеся зволожувачами повітря. Кондиціонери надто висушують повітря, вологість у приміщенні падає нижче оптимального показника у 60-65 відсотків, і в підсумку сухість викликає неприємні відчуття на слизових оболонках (очі, ніс і горло).
• Не створюйте перетягів. Якщо відчиняти вікна, коли працює кондиціонер, це може призвести до переохолодження і запалення. Окрім того, спрямований потік холодного повітря може спричинити м’язевий спазм.
• Уникайте різкої зміни температур. Варто поступово знижувати температуру у приміщенні, а не вмикати кондиціонер на мінімум відразу після того, як ви прийшли з вулиці. Чим меншою буде різниця між температурами всередині та ззовні, тим менший стрес для організму а, отже, нижчий ризик загострення хронічних захворювань, наприклад, тонзиліту.
• Вночі встановлюйте особливий режим. На ніч варто встановлювати температуру у 25 градусів. Уві сні температура тіла фізіологічно знижується. Не варто спати взагалі без ковдри, залиште собі хоча б тонке простирадло.
• Не терпіть холод в офісі. Не варто мучити себе або закутуватись у теплі речі влітку на роботі. Якщо вам некомфортно і холодно від кондиціонера в офісі, скажіть про це колегам і вимкніть кондиціонер, або хоча б домовтеся про підвищення температури до комфортних для здоров’я 22-25 градусів.
• Кондиціонер потрібно чистити. Якщо ви не будете чистити регулярно кондиціонер, він з потоками повітря поширюватиме ще й небезпечні бактерії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7374 / 4.36MB / SQL:{query_count}