Сім’я чи друзі?

Хто робить нас щасливішими

Дослідники з Мічиганського державного університету з’ясували, що друзі можуть зробити вас щасливішими й навіть здоровішими. Вільям Чопік, ад’юнкт-професор психології й автор дослідження, каже: “Друзі – це усвідомлений вибір. Сімейні ж стосунки можуть бути надто серйозними, негативними й одноманітними”, пише racurs.ua.
Фахівці провели два опитування. У першому взяли участь приблизно 300 тисяч осіб у віці від 15 до 99 років з понад 90 країн. Його результати засвідчили, що люди, які більш високо оцінюють дружбу, були здоровішими і щасливішими (за їхніми ж оцінками), особливо з часом, коли ставали старшими. Друге опитування включало майже 7500 американців у віці за 50.
Виявилося, що ті, хто повідомляв, що дружба приносила їм неприємності, згодом більше хворіли. Ті ж, кого друзі підтримували, демонстрували більш високі показники здоров’я. Причому більшість респондентів стверджували, що друзі їх підтримують. А ось вплив сімейних стосунків на здоров’я і відчуття щастя конкретних людей виявився набагато меншим. Чоловіки, дружини та діти теж сприяли підвищенню цих показників, але не так, як друзі.
Вільям Чопік не закликає ігнорувати сімейні цінності, просто хоче підкреслити важливість дружби: “З друзями у вас більше шансів зайнятися будь-якою діяльністю – вони допомагають вам самореалізуватися. Ви також можете багато чим з ними ділитися, і вони не судитимуть вас так строго, як сім’я. Дружба передбачає більш високий рівень близькості, більше чесності”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9242 / 4.34MB / SQL:{query_count}