Літній медогляд дітей: то талонів нема, то лікарів

“Пошта” дізналася, коли найкраще іти в поліклініку з дітьми, прийому яких спеціалістів доводиться чекати найдовше, а головне, чи можливо пройти медогляд без черг і нервів

Незважаючи на те, що за вікном перший місяць літа і що до школи дітям ще не скоро, у львівських поліклініках черги нікуди не поділися. Чимало навчених гірким досвідом батьків стараються не відкладати візити до лікарів на кінець літа, аби не було авралу. Проте, як виявляється, і зараз зробити це непросто. Батьки нарікають, що багатьох медиків на роботі просто не застанеш – вони або на лікарняному, або у відпустці, або ще десь. Талони, які дають право на прийом, так швидко розбирають, що доводиться чекати зо два тижні! Медики ж кажуть, що проблеми ці надумані, і просять людей не забувати, що літо – час відпусток і для лікарів.

Черги були і є

Десятирічна Соломія закінчила четвертий клас. Про обов’язковий медогляд її, як і решту однокласників, попередили ще наприкінці минулого навчального року. Аби не зволікати із проходженням медогляду, вона разом із мамою вирішила зробити це на початку червня. Але відразу ж виникла купа проблем. Мало того, що мамі Олені довелося кілька разів відпрошуватися з роботи, аби піти з дитиною в поліклініку, то ще й дитина “невиїзна”, бо ж не пройшла лікарів!
“У школі доньці видали бланк, де було вказано, яких спеціалістів повинна пройти десятирічна дитина. Нам потрібен був огляд отоларинголога, окуліста, хірурга, ортопеда, стоматолога, гінеколога, ендокринолога і психолога, – розповідає “Пошті” Олена. – Почали брати талони до кожного спеціаліста, і тут почалося! В реєстратурі мені стали пропонувати: до окуліста і хірурга – на 9 червня, до ендокринолога – на 12 червня, до ортопеда-травматолога – на 18 червня, до ендокринолога – на 23 червня. Найскладніше було потрапити до ЛОРа, гінеколога і психолога. До першого досі талона так і не взяли, бо на найближчі тижні (!) всі розібрали, а до двох інших спеціалістів казали зверталися в останні дні червня, бо зараз вони у відпустках! Де це бачено, щоб на проходження медогляду витрачати стільки часу і нервів! Що мені робити – відпустку брати, з роботи звільнятися?! А дитині забути про відпочинок біля моря?”
Обурена проходженням медогляду дітьми і мама шестирічного Тимофія та дев’ятирічної Діани  Світлана. Жінка каже, що вже півмісяця водить дітей на огляди до спеціалістів, але ще не кінець. Дні, які жінка разом із дітьми провела в кабінетах лікарів, інакше, як стресовими, не назвеш.
“Зі старшою донькою клопоту трохи менше, бо їй практично нікого з лікарів не потрібно проходити, а от із майбутнім першокласником складніше. З початку літа ми обійшли лише половину лікарів, бо один у відпустці, до другого талонів забракло (або ж є вільні, але прийти треба посеред робочого дня). Крім цього, не так усе легко зі здачею крові на аналіз – доводиться вистоювати чималі черги”, – каже Світлана.

Приходьте восени та навесні!

Аби не було ажіотажу навколо проходження мед­огляду школярами, медики закликають дітей і батьків не чекати літа, а робити це впродовж усього року. Мовляв, восени та навесні людей у поліклініках менше, черг під час здачі аналізів не буває, як і ажіотажу з талонами.
Довідка про диспансеризацію, або та званий “обхідний лист”, є дійсним упродовж року з дня видачі. Це означає, що на початку нового навчального року шкільна адміністрація повинна брати до уваги дані медогляду, який діти пройшли від минулого вересня. Обов’язковий медичний огляд перед школою мають пройти лише ті діти, які йдуть у перший клас!
“Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я та Міносвіти, медичний огляд школярі можуть пройти будь-коли, але щонайменше раз на рік у зручний для батьків час. Черги до лікарів виникають через незнання – всі хочуть встигнути пройти медогляд за літо, – пояснює “Пошті” головний педіатр Львова Богдан Остальський. – Аби не виникало ажіотажу та постійних черг, у поліклініках міста діє талонна система. Тож батькам варто лише вибрати зручний час і прийти на конкретну годину до спеціаліста”.
Лікар признається, що створити ідеальних умов для батьків все одно не вдасться, бо ж літо – час відпусток. Перше, що повинні зробити батьки зі школярами, це звернутися до свого сімейного лікаря. Він не лише огляне дитину, а й розповість, яких спеціалістів вона повинна пройти, проведе пробу Руф’є. Другий крок – піти в реєстратуру і взяти талони до конкретних лікарів. “Немає на місці одного лікаря, буде час піти до іншого”, – каже Богдан Остальський.

Схема обов’язкових річних медичних профілактичних оглядів дітейПлатний медогляд

Потрапити до лікаря без проблем і не вистоювати півдня в чергах? Скажете, це нереально? А ось і ні. Деякі львівські батьки, аби не стояти в чергах у поліклініках, ведуть дітей до приватних спеціалістів.
Як розповіли “Пошті” в одній із приватних медичних клінік Львова, медогляд перед школою можна пройти за один день, максимум за два. Крім цього, всю інформацію та результати аналізів можна отримати на електронну адресу. По кабінетах бігати не потрібно: для максимальної зручності дитина перебуває в одному кабінеті – лікарі самі приходять до неї. Однак попередній запис обов’язковий!
Вартість проходження медогляду в приватних клініках залежить від того, якого віку школяр, а відтак потрібного спектра обстежень, лабораторних досліджень та консультацій спеціалістів. Наприклад, батькам за довідку для майбутнього першокласника доведеться заплатити від 1700 до 2000 гривень. За ці гроші обіцяють зробити всі необхідні аналізи та забезпечити консультацію офтальмолога, хірурга, отоларинголога, невролога, педіатра (огляд і видача медичного висновку).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.7537 / 4.12MB / SQL:{query_count}