Остерігайтеся невидимого ворога!

На маленьких львів’ян полює ентеровірусна інфекція. Що варто знати, аби вберегтися від цієї недуги

Якщо у вас чи вашої дитини спостерігається нудота, блювання, діарея, інтоксикація, при цьому ще й підвищилася температура, цілком імовірно, що ви підхопили ентеровірусну інфекцію. В народі цю хворобу часто називають шлунковим грипом, адже починається вона, як банальний розлад шлунка. Та вже невдовзі приєднуються респіраторні симптоми – починає текти з носа, боліти горло.
Особливо активно інфекція циркулює у довкіллі саме зараз – навесні, коли в більшості людей захисні сили організму ще ослаблені після довгої зими. Це підтвердили “Пошті” й у відділенні організації епідеміологічних досліджень Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України. Зі слів лікаря-епідеміолога цього відділення Уляни Федоряченко, у Львівській області за минулий місяць показники захворюваності на ентеровірусну інфекцію зросли в 1,9 рази порівняно з минулорічними показниками. Чимало серед тих, що захворіли, дітей. Ріст захворюваності в цій групі перевищений у 2,2 рази, аніж в аналогічний торішній період!
“Найчастіше на ентеровірусні інфекції хворіють діти від одного до чотирьох років і молодь, – каже епідеміолог. – Джерелом інфекції можуть бути як хворі люди, так і вірусоносії. Зараження відбувається фекально-оральним шляхом через брудні руки, забруднені предмети побуту, воду, продукти харчування. Не виключений і повітряно-краплинний механізм передачі інфекції через повітря”.
Загалом, як пояснила Уляна Федоряченко, ентеровірусні хвороби – це гострі інфекційні захворювання, спричинені вірусами Коксакі і ЕСНО. Клінічні прояви їх різноманітні та характеризуються ураженням центральної нервової системи, м’язів, міокарда, висипами на шкірі. Ентеровірусна інфекція проявляється катаральними проявами: можливі серозні виділення з носа, кашель, підвищення температури тіла, гіперемія слизових оболонок, а також шлунково-кишковими розладами: болем у животі, проносом (іноді з домішками слизу).
Аби не завдати ще більшої шкоди організму, в жодному разі не займайтеся самолікуванням! Краще негайно зверніться по медичну допомогу. При неускладненому перебігу ентеровірусне захворювання вщухає досить швидко.

Способи запобігання ентеровірусної інфекції:

* дотримуйтеся правил особистої гігієни: ретельно мийте руки з милом гарячою водою, своєчасно змінюйте постіль, стежте за чистотою одягу;
* робіть вологе прибирання та провітрювання приміщень;
* мийте кухонний посуд гарячою водою; 
* купайтеся виключно у відведених для цього місцях, уникайте можливості потрапляння до рота води;
* споживайте лише свіжі продукти харчування, ретельно вимиті гарячою водою;
* для пиття беріть кип’ячену або бутильовану воду.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9414 / 4.37MB / SQL:{query_count}