Стрес провокує онконедуги

Щоб зрозуміти причини виникнення онкологічних захворювань, на людину потрібно дивитися не лише як на біологічний об’єкт, необхідно підключати й психологічний аспект

Зі слів лікаря-пси­хотерапевта, психоонколога Владислава Матреніцького, найголовнішим джерелом онкозахворювання є хронічний стрес.
“Якщо людина піддається постійному стресу, то більше підвладна хворобі. Хронічний стрес руйнує людину, – упевнений фахівець. – Пухлина – лише, як кажуть, верхівка айсберга. Її основа – невміння, нездатність людини впоратися з проблемами життя, психотравмами і внутрішніми конфліктами, що виникають через незадоволені потреби. Все це призводить до хронічного стресу, який пригнічує імунітет та інші системи, що захищають нас від раку”.
Психотерапевт певен, що онкологічна патологія – це психо-соціо-духовно-соматичне захворювання. Його причини – брак в житті людини любові, психічні травми і незадоволені, пригнічені потреби. Найважливіші з них – це проявляти свої почуття, бути унікальною особистістю, жити так, як велить душа.
Наприклад, першим стресом для дитини, що перебуває в утробі матері, може бути думка жінки про аборт. Або коли дитина активна, а батьки весь час намагаються зупинити, втихомирити її, пригнічуючи цим справжні бажання та почуття. Якщо людина живе в таких умовах, які створюють постійний стрес, ризик виникнення раку збільшується!
“Але канцерогени, що є в навколишньому середовищі, тільки тоді провокують недугу, коли хронічний стрес сягає рівня онкогенного дистресу. Руйнуються імунітет та інші системи протиракового захисту організму”, – резюмує психотерапевт.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8091 / 4.35MB / SQL:{query_count}