Спершу сніданок, тоді навчання

Педіатри б’ють на сполох: лише двi третини українських школярiв снiдають удома, а отже, сидять на уроках напівголодні! Як наслідок – погано засвою­ють матерiал, швидко втомлюються, мають проблеми з пам’яттю, до того ж у них розвиваються шлунково-кишкові патологiї

Про це повідомляє Ukr.Media
Зі слів Володимира Родiонова, провідного наукового спiвробiтника вiддiлу медичних проб­лем здорової дитини та преморбiтних станiв Iнституту педiатрiї, акушерства та гiнекологiї АМН України, вiдсут­нiсть снiданку порушує процеси регуляцiї голоду та насичення, коли голод тамують у кращому випадку канапкою, а в гiршому – сухариками або чипсами. Крiм того, такий спосiб харчування призводить до рiзноманiтних хвороб органiв травлення і провокує розвиток ожирiння (бо головний прийом їжi припадає на вечерю).
А для того, щоби мозок працював, необхiд­но забезпечити надход­жен­ня вуглеводiв. Пiд час урокiв мозок дитини працює так iнтен­­сив­но, що витрачає 25% кало­рiй. Для порiв­нян­ня: мозок дорослого при ро­зу­мовому навантаженні витрачає лише 3-6 калорiй. Тож саме перший прийом їжi ду­же важливий. Найкращий варiант – кашi (злаки мiстять складнi вуг­леводи, якi поступово вивiльняють у кров глю­козу, та вiтамiни групи В, що нормалiзують функцiї нервової системи і покращують мозкову дiяльнiсть). 
Непоганим варiантом снiданку для школяра є страви з яєць – омлети, яєшнi, оскільки в них присутній збалансований комплекс вітамінів, мінералів, а також бiлок. Школярi щодня повинні з’їдати 150 грамiв м’яса (або риби), 200 грамiв сиру (або кисломолочних продуктів), близько 500 грамiв свiжих фруктiв та овочiв, 150 грамiв будь-якої кашi та випивати склянку молока або свiжого соку.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7673 / 4.34MB / SQL:{query_count}