Знову грипуватимемо?

Нової хвилі вірусного захворювання варто очікувати в другій половині лютого

Через нестійкі погодні умови та деяке зростання рівня захворюваності серед дітей шкільного віку епідеміологи застерігають, що в другій половині лютого можлива друга хвиля грипу та ГРВІ, повідомляє Львівський обласний лабораторний центр Держсан­епідслужби України.
Тільки за минулий тиждень у Львові на грип та ГРВІ захворіло понад 4000 містян, більшість з яких діти. А проте загальний рівень захворюваності залишається на неепідемічному рівні! Зокрема, за даними епідеміологів, з 4 тисяч195 захворілих питома вага дітей віком до 17 років становить 46,8%. Зареєстроване перевищення епідемічного порога у віковій групі 15 – 17 років на 10,2%. Спостерігається й зростання рівня захворюваності серед дітей шкільного віку порівняно з попереднім тижнем на 9,6%.
До речі, з початку цьогорічного епідсезону вірусологічна лабораторія дослідила 162 зразки матеріалу від хворих із підозрою на грип та ГРВІ. У 46 осіб (29,1%) визначили віруси грипу типу А, в тому числі 34 А(H3). Також в носоглоткових змивах, змивах з носа та зіву – риновіруси, віруси парагрипу І і ІІІ типів, аденовіруси та коронавіруси. Зареєстровано вісім лабораторно підтверджених випадків грипу А в зразках секційного матеріалу від померлих з підозрою на грип та ГРВІ.
Аби не захворіти, епідеміологи радять додержувати головних правил профілактики грипу.
* Намагайтеся щонайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся відповідно до погоди.
* Захворіли – залишайтеся вдома.
* Прикривайте ніс і рот під час кашлю та чхання  не долонею, а ліктем або серветкою.
* Часто мийте руки. Якщо немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
* Не торкайтеся руками обличчя – саме очі, рот і ніс є для мікробів «вхідними дверима». 
* Привчіть себе до корисних звичок: ретельно очищуйте та дезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення.
* При перших ознаках застуди одразу ж ізолюйте себе чи того, хто захворів, від оточення. Викличте лікаря.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9745 / 4.36MB / SQL:{query_count}