Екзотичні фрукти: кому не варто їсти?

“Нещодавно купила в супермаркеті маракую. Раніше ніколи не їла її, тож вирішила спробувати. Але після того, як скуштувала, стала почуватися не надто добре… Скажіть, будь ласка, чим небезпечні екзотичні фрукти та кому їх не варто споживати?” Наталія Стус, м. Львів

Анізія Бандрівська, головний алерголог області:
– До екзотичних фруктів повинні обережно ставитися насамперед алергіки. Якщо у вас є алергія на якісь продукти, екзотів не варто взагалі їсти або споживати їх у дуже малій кількості. 
Якщо ж у вас відсутня алергія, не треба себе накручувати, бо сьогодні люди налякані на психогенному рівні, тому іноді шукають те, чого немає. 
Звичайно, є випадки, коли після вживання екзотичних фруктів чи овочів з’являється висип, але причиною тут може бути те, що ці плоди чимось обробляли. Тому перед споживанням їх треба доб­ре промити під проточною водою, обшпарити.

Наталія Банах, дієтолог:
– Незнайомі екзотичні фрукти можна куштувати тільки здоровим людям. А ось алергікам, дітям не раджу. Ті, що не мають протипоказань, спершу можуть їсти їх потроху. Бо важко стверджувати, що в нашому організмі є ферменти для їх засвоєння. Проте з часом, якщо вони входять у культуру нашого споживання і часто присутні в нашому раціоні, організм до них адаптується. Якщо вам смакує якийсь екзот, якщо у вас не спостерігається ніяких захворювань, при яких його не можна вживати, ласуйте на здоров’я! 
І ще одне: ми не знаємо, як ті екзотичні фрукти транспортують, чим їх обробляють, тож перед споживанням їх треба обов’язково ретельно вимити, замочити на якийсь час хоча б у холодній воді. 
Шкідливі речовини, що містяться, наприклад, у бананах, лимонах, апельсинах чи грейпфрутах, можуть всмоктуватися через шкірку, тому ці плоди перед споживанням треба обшпарювати. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.4469 / 4.06MB / SQL:{query_count}