Чи можна замінити рибу штучними вітамінами?

“У моїй сім’ї рибу не дуже люблять, хоча вона дуже корисна. Нещодавно побачила в аптеці вітаміни, до складу яких входить риб’ячий жир, і згадала, як у дитинстві відмовлялася від нього через специфічний смак. Теперішні препарати з риб’ячим жиром мають різні смакові добавки, тому приємніші для вживання, але чи здатні вони замінити рибу в раціоні?” Ганна Турова, Львів

Ольга Муштрук, дієтолог
– Перш ніж споживати такі вітаміни, треба пройти обстеження, зокрема зробити ліпідограму, тобто визначити, чи правильним є жировий обмін. У цьому процесі важливу роль відіграють якраз Омега-3 жирні кислоти. Якщо їх недостатньо, призначають певні препарати. Це з одного боку. А з іншого – сьогодні якісної риби на ринку і в магазинах майже немає. Та, що справді якісна, дуже дорога. 
Наприклад, червону рибу дієтологи не рекомендують вживати, адже її вирощують, як правило, у штучних водоймах, де вона набирає тільки жир, а от корисних мікроелементів у ній менше. Крім того, червона риба вбирає з води важкі метали та отруйні речовини. Тому краще обирати ту, що має біле м’ясо. Багатим на Омега-3 жирні кислоти є оселедець, якого розводять у більш природних умовах. Однак він дуже солоний, тож перед споживанням його варто вимочити у молоці.   
Так, добре кажете, колись давали дітям риб’ячий жир. Нині його також продають у аптеках в складі різних препаратів. Він приємніший на смак, аніж той, що у чистому вигляді, й діти його п’ють охочіше. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6857 / 4.07MB / SQL:{query_count}