Cтрус мозку в дитини: як розпізнати?

“Кілька днів тому бачила, як на дитячому майданчику дворічна дитина впала з гойдалки і сильно вдарилася головою. На щастя, поруч була жінка-медик, яка одразу ж оглянула малюка і сказала, що все добре. Порадьте, як розпізнати в дитини струс мозку, подати першу допомогу та в яких випадках треба обов’язково звернутися до лікаря?” Марія Мельник, Львів

Василь Прусенко, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з дитячої ортопедії і травматології:
– Струс головного мозку може бути легкого, середнього та важкого ступенів. Якщо впала маленька дитина, наприклад, із повивального столика, з рук батьків, треба негайно звернутися до лікаря! А коли таке трапилося зі старшою, яка вже сама ходить, то про ознаки струсу мозку можуть свідчити  нудота і блювання. Якщо цих симптомів немає, за дитиною треба кілька годин поспостерігати, бо ці ознаки можуть проявитися не одразу! Насамперед дитині треба забезпечити спокій, покласти її, не дозволяти бігати чи стрибати.
Коли, приміром, дитина сама повернулася з вулиці, але призналася, що впала, почала скаржитися на нудоту, треба йти до невропатолога. 
Якщо ж дитина впала і знепритомніла, треба покласти її, знерухомити, забезпечити доступ свіжого повітря, розстебнувши комірець, і негайно викликати “швидку”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2239 / 4.07MB / SQL:{query_count}