Хвора дитина: чого не можна робити без поради лікаря?

“Коли хворіє моя донька, завжди дуже переживаю, стараюся робити все, аби вона швидше одужала: забезпечую ліжковий режим, частіше приношу чаї, морси, легку їжу, роблю натирання, парю ноги тощо. Та чоловік каже, що така надмірна опіка може нашкодити дитині, а певні процедури взагалі можуть бути протипоказані... Скажіть, будь ласка, чого не можна робити без поради лікаря, якщо захворіла дитина?” Марія Осика, м. Львів

Леся Пиріжок, 
педіатр:
– Якщо у дитини з’явилися перші симптоми недуги: кашель, температура, біль у горлі чи у вусі, найкраще викликати лікаря, який призначить лікування відповідно до діагнозу та віку! 
Робити все, що вам спадає на думку, не варто, бо справді, як каже ваш чоловік, можете доньку не вилікувати, а лише нашкодити їй. Наприклад, коли у дитини сильно підвищилася температура, в жодному разі не варто робити інгаляції чи парити ноги. Також не раджу обтирати дитину оцтом, спиртом чи обкладати холодними грілками (перші два способи можуть спричинити отруєння організму).
При болю в животі також не застосовуйте грілку, оскільки це може підсилити запалення і спровокувати різке погіршення стану дитини. Не робіть і клізми з гарячою водою, особливо тоді, коли в доньки гарячка. А коли у неї заболить, не дай Боже, вухо чи спостерігатиметься висока температура, ніколи не прикладайте зігрівальних компресів. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.4130 / 4.06MB / SQL:{query_count}