“Прикарпатська ватра” зцілює тіло та душу

“Пошта” розповідає про дивовижні місця на Львівщині, куди варто приїхати, аби якісно полікуватися та добре відпочити

Гарний відпочинок, здоров’я, енергію дарує людям оздоровчий комплекс “Прикарпатська ватра”, що належить філії “Агрогаз” ПАТ “Укртрансгаз”. До його структури входять санаторій “Прикарпатська ватра” у селі Баня-Лисовицька, мальовничому куточку неподалік відомого у нашій країні та поза її межами гастроентерологічного курорту Моршин та база відпочинку “Карпати”, розташована в 20 км від міста Сколе в передгір’ї Карпат на березі двох стрімких річок Опір та Стрий.
У цій статті я хочу більш детально розповісти про санаторій “Прикарпатська ватра”, адже відпочивала у ньому торік і нещодавно відвідала оздоровницю вдруге. Я полюбила це місце, його цілющі властивості, надзвичайну атмосферу, чудових людей. Адміністрація та всі працівники оздоровниці є висококваліфікованими, чуйними, доброзичливими. Зокрема чарівна жінка, лікар-терапевт санаторію Марта Шиян ставилася до мене надзвичайно уважно, призначила ефективне лікування декількох захворювань та порадила засоби, якими можна підтримувати здоров’я у доброму стані надалі. 
“Прикарпатська ватра” – один із найкращих санаторіїв Моршинської лікувально-оздоровчої курортної зони. Він розташований у лісопарковій зоні мальовничого ландшафту передгір’я Східних Карпат. На великій доглянутій території ростуть численні хвойні та листвяні дерева, квіти, кущі. Тут можна насолоджуватися тишею, спокоєм, цілющим повітрям. А головне – можна добре полікуватися. Санаторій має власну діагностично-лікувальну базу та бювет мінеральних вод, висококваліфікованих медичних працівників.
До “Прикарпатської ватри” щороку приїздять по здоров’я та відпочинок люди з усіх областей України, а також з інших країн: Білорусі, Молдови, Азербайджану, Ізраїлю, Італії, Австрії та інших.
 
 Микола Байтала
“Санаторій приймає відпочивальників понад п’ять десятиліть, – розповідає начальник оздоровчого комплексу “Прикарпатська ватра” Микола Байтала. – У ньому оздоровилися десятки тисяч людей: працівники газотранспортної системи України, а також сторонні особи за комерційними путівками. Проводимо також реабілітацію потерпілих від аварії на ЧАЕС. Приймаємо на лікування і захисників нашої Вітчизни. Ба більше, найближчим часом за фінансування “Укртрансгазу” в третьому спальному корпусі буде облаштований реабілітаційний центр для вояків АТО, зокрема 6 кімнат будуть призначені для лікування вояків на візках з важкими пораненнями кінцівок. Буде проведений ремонт всіх кімнат (заміна вікон, опалення тощо). У лікувальному корпусі облаштовуємо спеціальний тренажерний зал, де встановлюється обладнання для ЛФК. Також додатково діятиме апаратура для фізіотерапії, будуть залучені нові медичні працівники, зокрема психологи, невропатологи, реабілітологи, фізіотерапевти, фахівці з фізичної реабілітації. За сприяння “Укртрансгазу” буде закуплений мікроавтобус на 10-12 місць, аби учасники АТО, котрі лікуватимуться у “Прикарпатській ватрі”, могли мандрувати теренами Західної України. Тож ми радо допомагатимемо бійцям відновити здоров’я та відпочити. Прийматимемо на оздоровлення й людей з усіх куточків нашої країни та з-за кордону. Санаторій працює круглий рік”.

Зручна інфраструктура санаторію

У “Прикарпатській ватрі” є всі умови для якісного лікування та комфортного відпочинку. Проживання на вибір у номерах категорії “стандарт”, “напівлюкс” або “люкс”. Кімнати облаштовані сучасними меблями, якісною сантехнікою, в них є телевізори, холодильники, посуд. Для харчування – прекрасна їдальня. Є всі умови для занять спортом: тенісні корти, більярд, настільний теніс, тренажерний зал, шахи.
У санаторії можна також проводити конференції, семінари, ділові зустрічі, для цього є зручний конференц-зал на 100 місць, приміщення для банкетів. 
Подбали і про відпочинок – у клубі “Світлиця” проводяться дискотеки, концерти. Організатор культурного дозвілля Юрій Кравець щодня запрошує на різноманітні розважальні, спортивні заходи та цікаві екскурсії. У бібліотеці санаторію – література на вибір для дорослих і дітей. А діти залюбки приїздять разом із батьками, бабусями, дідусями до санаторію. Їм тут подобається. За словами директора “Прикарпатської ватри” до кінця цього літа для малечі буде облаштований майданчик із корпусним басейном, батутом та іншою “дитячою радістю”.

Ефективне лікування

Головною перевагою “Прикарпатської ватри” є змога пройти всі оздоровчі процедури на території санаторію у лікувально-діагностичному корпусі. До речі, зі слів директора, у ньому буде зроблений ремонт (заміна вікон, опалення).
“Оздоровниця володіє потужною лікувально-діагностичною базою, оснащеною діагностичною і медичною апаратурою виробництва США, Німеччини, Японії, – акцентує заступник начальника “Прикарпатської ватри” з лікувальної роботи Олександра Пелішенко. – У нас є змога провести клінічні та біохімічні аналізи у відповідних лабораторіях. Обстеження проводять у діагностичному відділенні, зокрема в кабінетах: ультразвукової діагностики, функціональної діагностики (електрокардіографія), ректороманоскопії (огляд проктолога). Консультації лікарів та медичні процедури надаємо в лікувальному відділенні, в складі якого: автоматизований бювет мінеральних вод; ванне відділення на 12 ванн; озокеритне
 
 Олександра Пелішенко
відділення для лікування внутрішніх органів, хребта та суглобів, у якому 10 кушеток; фізіотерапевтичне, оснащене 36 апаратами для надання послуг з електрофорезу, дарсонвалізації, франклінізації, магнітотерапії, КВЧ, УВЧ, УФО, мікрохвильової терапії, діаденомотерапії, ампліпульстерапії, звукової терапії за допомогою апарату SOUND-5000. Функціонують кабінети: оксигенотерапії, аромотерапії, галотерапії, мікроклізм, кишкового зрошення, електросну, масажу. Ми даруємо людям здоров’я. Для кожного хворого підбираємо відповідне лікування. Головним методом є питне лікування унікальними моршинськими мінеральними водами. Окрім того, завжди знаходимо теплі слова, надаємо людям психологічну підтримку”.
“Ми підбираємо методи лікування в залежності від діагнозів, форми та фази захворювань, важкості патологічного процесу, – каже лікар-терапевт “Прикарпатської ватри” Марта Шиян. – Передусім використовуємо чудодійні властивості нашої “природної аптеки”. Моршинські мінеральні води з різним рівнем мінералізації та високим вмістом мікро- та макроелементів є найкращими в Україні для лікування печінки та жовчовивідних шляхів. Ми використовуємо в санаторії мінеральні води джерел №6, №4 та за потреби №1. Основною для лікування є вода з джерела №6, сульфатно-хлоридно-калієво-магнієво-натрієва за складом. Вона покращує антитоксичну, ліпідну, білкову функції печінки, знижує рівень білірубіну, холестерину в крові, посилює моторику жовчного міхура, що перешкоджає застою жовчі та утворенню каміння в жовчовидільній системі. Крім того, вона нормалізує кислотність шлункового соку, значно зменшує диспептичні явища (нудоту, гіркоту в роті, відрижки, печію, здуття живота). Ця вода має виражені протизапальні властивості, покращує ферментоутворюючу функцію підшлункової залози”.
 
 Марта Шиян
Дуже корисною є й мінеральна вода джерела №4 (джерела Божої Матері), яка використовується для лікування в комплексі з водою джерел №6, №1, та підходить для щоденного вжитку. Вона слабомінералізована (0,17 г/л), за хімічним складом гідрокарбонатно-кальцієва, містить велику кількість розчинного кисню. До її складу також входять K, Na, Mg, Fe, SO4. Її із задоволенням п’ють усі відпочивальники, навіть діти.
Моршинські мінеральні води сприяють виробленню імунних антитіл, покращують бактерицидні властивості крові, створюють умови для формування хорошої мікрофлори кишківника. Вони також очищають сечовидільну систему, мають послаблюючу дію, сприяють кращому сечовиділенню тощо. Окрім питного лікування, мінеральні води використовують для сліпих зондувань та кишкових зрошень. Тож вони лікують та попереджають багато хвороб.
“Ми лікуємо в санаторії основні та супутні захворювання, – розповідає Марта Мар’янівна. Серед основних хвороб: хронічні езофагіти (хвороби стравоходу), захворювання шлунка (гастрити, виразкові хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки без ускладнень, хвороби оперованого шлунка); хвороби кишок (хронічні коліти); функціональні розлади шлунка та кишківника; хвороби печінки (хронічні гепатити); хвороби жовчовивідних шляхів та жовчного міхура (хронічні холецистити, дискинезії жовчовивідних шляхів, жовчокам’яна хвороба без загострень, постхолецистомічні синдроми після видалення жовчного міхура; захворювання підшлункової залози (хронічні панкреатити) тощо. 
Лікуємо також численні супутні захворювання: неврологічні розлади; хвороби сечовидільної системи (хронічні пієлонефрити, сечокам’яну хворобу); вади обміну речовин (подагра, ожиріння, цукровий діабет другого типу); хвороби верхніх дихальних шляхів (хронічні фарингіти, тонзиліти); захворювання опорно-рухового апарату (остеохондрози, сколіози, артрози) та інші вади здоров’я.

Медперсонал санаторію фаховий та дуже доброзичливий, уважний.  Більшість працюють у “Прикарпатській ватрі” довгі роки і добре знають постійних відпочивальників. Багато людей приїздять до нас щороку, адже люблять наш санаторій та добре почуваються після лікування у нас”.
Активним лікувальним методом є також масаж. У “Прикарпатській ватрі” його виконують висококваліфіковані фахівці. Зокрема, Ярослав Черніховський каже: “Я обрав цю професію, аби допомагати людям відновити здоров’я. У мене до кожного пацієнта індивідуальний підхід та позитивне ставлення”.

Смачне харчування

Важливим лікувальним чинником і запорукою гарного настрою та комфорту людей є також дієтичне харчування. Опікується ним старша медсестра санаторію Марія Борис , яка також координує медичні процедури та надає деякі з них. “Харчування у санаторії лікувальне за дієтами №5,9, – розповідає Марія Михайлівна. Воно в “Прикарпатській ватрі”
 
 Марія Борис
збалансоване, багате на вітаміни, вуглеводи, жири. Ми завжди прагнемо зробити його не лише дієтичним, а й по-домашньому смачним. Щодня за технологічними картами та порційниками готуємо різноманітні страви, тож можна вибрати за меню ті, що до вподоби. Ми враховуємо побажання відпочивальників і відчуваємо, що вони задоволені. Бачимо на обличчях людей у їдальні посмішки, а книга відгуків та побажань вщент заповнена подяками”. 
Здоров’я є найголовнішим у житті кожної людини. Про нього треба постійно піклуватися, адже багато захворювань можна попередити та й вчасно полікувати, аби уникнути важких форм та ускладнень. Тож у санаторії “Прикарпатська ватра” завжди можна ефективно оздоровитися та прекрасно відпочити.
Ірина Бабкіна
Львів – Баня-Лисовицька – Львів 

Адреса санаторію:
Львівська область, Стрийський район, с. Баня-Лисовицька, вул. Курортна, 55
Телефон (у Львівській області): (0245) 6-82-39 – цілодобово, (0245) 6-82-62 – рецепція;
050 370-89-81, 063 274-86-97
www.prykarpatskavatra.com

Відгуки відпочивальників

Марія Циклінська, 
ветеран санаторію м. Стрий (Львівська обл.):
– Я працювала в газотранспортній системі України. Щороку лікувалася та відпочивала в “Прикарпатській ватрі”. Упродовж багатьох років я на пенсії, але незмінно відвідую улюблений санаторій, аби побути у його чудовій атмосфері, відновити здоров’я. Щоразу я відчуваю покращення самопочуття. Тут є змога повністю обстежити організм. Хороші лікарі, ввічливий та уважний медперсонал надають ефективне лікування. Помічним є й масаж, який роблять кваліфіковані фахівці.
Отож в “Прикарпатській ватрі” я оздоровлюю тіло, а душу зігріває спілкування з прекрасними людьми, котрі за більш ніж 20 років стали для мене як рідні. Зокрема, Леся Іванівна Пелішенко опікується не лише моїм здоров’ям, а й допомагає порадами усій моїй родині, турбується про онуків, з котрими я неодноразово була в санаторії і вони виросли на її очах. 
Подобається також лікувальне й смачне харчування. Велика подяка усьому персоналу “Прикарпатської ватри”, адміністрації санаторію, зокрема директору Миколі Богдановичу Байталі за хорошу організацію роботи оздоровниці, за чуйне , доброзичливе ставлення. 

Роман Кравчик, 
офіцер Збройних сил України, учасник АТО:
– У санаторії “Прикарпатська ватра” я вперше. Насолоджуюся тишею та спокоєм. Дуже подобається ставлення медперсоналу. Зокрема лікар Марта Мар’янівна Шиян своєю увагою та чарівністю допомагає відновити здоров’я та рівновагу, вкрай необхідні мені, адже повертатимусь до Донеччини та Луганщини.
Смачне харчування також додає сили та покращує настрій. Дякую працівникам “Прикарпатської ватри” за високий професіоналізм і тепло сердець.

Галина Тинякова, 
лікар-гастроентеролог 
Василь Лобойко 
доцент НУ “Львівська політехніка”, м. Львів:
– Відпочиваємо в “Прикарпатській ватрі” вчетверте. Обрали цей санаторій за відгуками людей, котрі тут неодноразово були. Ми дуже задоволені якістю лікування та гарним відпочинком. Медперсонал санаторію висококваліфікований, уважний, привітний. Зокрема Леся Іванівна Пелішенко не лише прекрасний фахівець, а й чарівна жінка, спілкування з якою лікує тіло та зігріває душу.
Гарний господарник, чуйна людина Микола Богданович Байтала дбає, щоб “Ватра” дарувала тепло та затишок людям. Марія Михайлівна Борис приділяє увагу кожному, пам’ятає потреби відпочивальників, адже більшість приїздить до санаторію щороку. 
Нам дуже подобається весь персонал, смачне харчування, атмосфера, доглянута територія, цілюще повітря “Прикарпатської ватри”. Плануємо ще неодноразово приїхати сюди на оздоровлення та відпочинок. 

Вікторія,
студентка Рівненського державного гуманітарного університету
– Приїхала до цього санаторію вдруге. Лікувалася в “Прикарпатській ватрі” торік. Довгий час почувалася добре. Цього літа, не вагаючись, знову обрала цей санаторій, аби оздоровитися та гарно відпочити. Адже мені дуже подобається результат лікування, харчування, прикарпатська природа, клімат.

Валентин та Вікторія Романцови, 
м. Боярка (Київська обл.):
– Працюю в газотранспортній системі України. До “Прикарпатської ватри” приїхав дванадцятий раз. Тут дуже комфортно та затишно. І зручно, бо всі оздоровчі процедури в повному обсязі є змога пройти на території санаторію. Лікувальний процес добре організований, немає черг, все чітко та якісно. Медперсонал добре знає твої потреби, адже зустрічаємося тут щороку. Подобається й харчування. П’ять років тому доєдналася дружина Вікторія, адже, пролікувавшись у санаторії, стала значно краще почуватися.
– У “Прикарпатській ватрі” є змога лікувати одночасно декілька захворювань. У мене навіть покращилися показники електрокардіограми. Це все завдяки високому професіоналізму та уважному ставленню медперсоналу, зокрема Лесі Іванівни Пелішенко. Вона завжди підбирає ефективне лікування та дає рекомендації як надалі підтримувати здоров’я в хорошому стані. Та й сама атмосфера санаторію лікує, тут тиша та спокій, чудова природа.

Богдан Божик, 
м. Городок (Львівська обл.):
– Я вперше приїхав до “Прикарпатської ватри” десять років тому з приводу лікування ерозії шлунку. Тепер щороку відвідую санаторій, адже лікування мені допомагає і я довгий час добре почуваюся, не звертаюся до лікарів цього профілю. 
Сподіваюся ще неодноразово приїхати до “Прикарпатської ватри” по здоров’я та гарний відпочинок. 

Михайло Гінзбург,
науковець, професор, м. Харків:
– Лікуюся у “Прикарпатській ватрі” восьмий рік поспіль. Мені за станом здоров’я рекомендовано пити цілющі моршинські мінеральні води. Я обрав саме цей санаторій тому, що тут дуже комфортно. Велика доглянута територія, багато зелені, хороші умови для проживання. Та й харчування подобається. А головне – тут є весь комплекс медичних послуг, необхідних мені для хорошого самопочуття.
Тож щороку я заздалегідь резервую номер у “Прикарпатській ватрі”, бо знаю, що обов’язково приїду сюди.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.2913 / 4.54MB / SQL:{query_count}