Як довго можна користуватися губкою для купання?

“Кожен член нашої родини має свою губку для купання. Я свою змінюю досить часто – приблизно раз на чотири-п’ять місяців, а ось чоловік не дає свою замінити вже більш ніж півроку. Вона вже геть стерлася, втратила вигляд, проте вмовляння не діють… Скажіть, будь ласка, як довго можна користуватися губкою для купання?” Марія Пиріг, м. Львів

Марта Гальцева, 
дерматолог:
– Під час миття тіла губка (мочалка) видаляє з поверхні шкіри відмерлі часточки. Частина їх осідає на волокнах губки і стає живильним середовищем для розвитку бактерій та грибків. Крім того, в теплому й вологому середовищі ванної кімнати губка сама поступово перетворюється на джерело інфекції. А оскільки збудники багатьох небезпечних захворювань стійкі до висушування і навіть кип’ятіння, сміливо викидайте стару губку і беріть нову.
Губки (мочалки) можуть бути виготовлені як з натуральних матеріалів (люфи, рами, морські губки), так і зі штучних (віскоза, нейлон, поролон). Ті, що з натуральних матеріалів, втрачають свої найкращі якості через три місяці. Синтетичні теж потрібно змінювати – не рідше двох-трьох разів на рік. 
До речі, пора року також впливає на те, як часто потрібно змінювати губку. Наприклад, зараз, улітку, при ходінні у відкритому взутті, надмірній пітливості, купанні у водоймах підвищується небезпека розвитку грибкових інфекцій, тому нову мочалку потрібно брати раз на два місяці. Крім того, якщо в сім’ї хтось має шкірне захворювання, то губки краще змінити всім її членам.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7216 / 4.05MB / SQL:{query_count}