Золоті руки медиків

В Україні уперше зробили операцію з імплантації штучного серця

Вдалу операцію пацієнтові з Харкова здійснила команда Інституту серця МОЗ України під керівництвом директора Бориса Тодурова спільно з німецьким професором Крістофом Шмідтом.
“Механічне серце – це прилад-турбінка, який імплантується всередину і працює від електрики, забезпечуючи циркуляцію крові в організмі”, – пояснює Борис Тодуров.
З його слів, вживлення механічного серця є на сьогодні єдиним рішенням для пацієнтів, що потребують трансплантації серця, але з правових причин поки що не можуть зробити її в Україні. “Використання штучного механічного серця для хворих з тяжкою серцевою патологією дає можливість дочекатися необхідного для трансплантації донорського органа”, – каже директор інституту, повідомляє сайт МОЗ.
Право на проведення імплантації штучного серця фахівці Інституту серця отримали після відповідної сертифікації в Німеччині.
На даний час у Європі понад 300 пацієнтів перебувають на штучній підтримці кровообігу, багато хто з них більш як два роки. Термін служби такого серця необмежений, деякі пацієнти живуть з ним більше восьми років.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7490 / 4.06MB / SQL:{query_count}