Які продукти не можна вживати перед сном?

“Чув, що на ніч не можна споживати важку і жирну їжу. Маю проблеми зі шлунком, тому хотів би дізнатися: у яких саме продуктах варто себе обмежувати? І чим можна перекусити, якщо дуже зголоднію? Порадьте, будь ласка, які продукти не можна вживати перед сном?” Роман Оницький, м. Львів

Ольга Муштрук,
дієтолог:
– Перед сном узагалі краще не їсти! Остання трапеза має бути не пізніше як о сьомій вечора. Бо все, що з’їсте пізніше, додасть зайвих кілограмів.
Звісно, здорова молода людина (до двадцяти років) інколи може з’їсти щось і за дві, і за одну години до сну. А уже після цього віку увечері ліпше втамувати голод молочнокислими продуктами на кшталт йогурту або склянки кефіру (1-2,5% жирності). Втім людям, котрі мають проблеми із утворенням жовчі, такої їжі не рекомендую!
Зауважте, що спожите перед сном перешкоджає виробленню гормону росту, який утворюється під час сну. І тут вік уже не має значення. Організм без гормону не оновлюється і швидше старіє.
Ні в якому разі не можна наїдатись на ніч чорним шоколадом і кавою, які містять кофеїн. Замість кави можна випити неміцний чай без цукру, але з медом (для здорового сну).  
Крупи і морозиво – також поганий варіант для вечері. Краще замінити їх рибою, молоком, м’ясом чи термічно обробленими овочами. Треба уникати й салатів, особливо з капусти. Споживання їх y пізній час спричинять газоутворення. А гостра їжа призведе до печії і зумовить відчуття спраги. Обережними треба бути навіть із фруктами. Після 16-ої вони, на жаль, так само загрожують надлишковою вагою.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4304 / 3.96MB / SQL:{query_count}