Сидите в соцмережах? Можете втрапити у пастку депресії!

Що більше часу людина проводить у соціальних медіа, то більше шансів у неї захворіти на депресію, запевняють лікарі

Дослідження, у якому взяли участь молоді люди віком від 19 до 32 років, виявило: ті, що впродовж тижня часто перевіряли соціальні мережі, мають більшу схильність до депресивних настроїв у 2,7 рази.
Автори експерименту опитали 1787 учасників, які перебували в соцмережах у середньому 61 хвилину на день, відвідуючи свій акаунт 30 разів на тиждень, повідомляє The Independent. У чверті з них були високі показники депресії.
Директор Піттсбурзького центру дослідження медіа, технологій та здоров’я доктор Браян Прімак, який керував дослідженням, заявив: «Існує ймовірність, що люди, у яких вже спостерігаються симптоми депресії, починають користуватися соцмережами частіше. Можливо, через те, що вони не мають достатньо енергії для безпосередніх соціальних стосунків».
Однак, з його слів, є кілька причин, чому спілкування в соцмедіа може призвести до депресивних думок. Одна із них – феномен, який так і називається – «депресія Facebook».
«Люди, залучені в простори соцмереж, відчувають, що їхнє життя не досягає ідеалізованого портрета, яким інші люди намагаються відчайдушно поділитися», – розповідає лікар. І застерігає, що так людина потрапляє в замкнене коло: звертається до соцмереж задля підтримки, однак надмірна залученість тільки поглиблює депресію.
Дослідження Медичної школи університету Піттсбурга охопило 11 найпопулярніших медіа-платформ: Facebook, YouTube, Twitter, Google Plus, Instagram, Snapchat, Reddit, Tumblr, Pinterest, Vine and LinkedIn. Понад мільярд людей активно користуються Facebook щодня, у той час як Twitter приваблює 320 мільйонів користувачів щомісяця.
Ці дані занепокоїли Все­світню організацію охорони здоров’я, що відобразилося у її звіті за жовтень 2015 року. В ньому також вказано, що депресія є основною причиною недієздатності в усьому світі. Однак доктор Браян Прімак вважає, що соціальні медіа можуть самі стати інструментом боротьби з проблемою. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8949 / 4.06MB / SQL:{query_count}