Гепатит В: що треба знати

За темпами й масштабами поширення інфекція перевищує СНІД і туберкульоз

Упродовж минулого року у Львові на вірусний гепатит В захворіли 43 особи, який належить до найбільш значущих інфекцій у соціальному й економічному сенсі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, більше мільярда людей інфіковані вірусом гепатиту В, при цьому хворіють щороку понад 50 млн, а більше 2 млн помирають. Нині майже третя частина населення Землі інфікована вірусом гепатиту В, а за темпами й масштабами поширення ця інфекція перевищує захворюваність на СНІД і туберкульоз, повідомляє прес-служба Львівської міськради.
“Передача інфекції відбувається здебільшого через кров: при переливанні, медичних процедурах з використанням нестерильного інструментарію, при проведенні лікувальних маніпуляцій у стоматології, а також при травматичних процесах: нанесення татуювання та пірсингу, проколювання вух. Існує ймовірність зараження в манікюрних салонах при проведенні обрізного манікюру або педикюру. Важливе значення має статевий шлях під час незахищеного сексу, а також передача інфекції від матері до дитини. Для зараження достатньо найдрібнішої крапельки крові”, – пояснює Галина Михальчук, завідувач Львівського міського відділу Львівського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України.
Вірусний гепатит В не передається повітряно-крапельним шляхом.
Підступність хвороби полягає ще й у тому, що проміжок часу між моментом зараження і появою перших симптомів при гепатиті В становить від двох до шести місяців. Дуже важливим моментом у поширенні захворювання є той факт, що 5-10% людей, які перенесли гепатит В, стають хронічними носіями (і розповсюджувачами) вірусу. Аналіз крові на поверхневий антиген (НВs-антиген) стає позитивним приблизно через чотири тижні після зараження, але в деяких випадках може проявитись і на дев’ятий тиждень.
Найбільш поширені симптоми гепатиту В: втома і втомлюваність; підвищена температура; втрата апетиту; жовтяниця (жовтий колір шкіри або білків очей); нудота; дискомфорт у правому підребер’ї; зміна кольору сечі (темнішає) і калу (світлішає); біль у суглобах. У деяких хворих виникає свербіж шкіри або висипка, подібна до кропивниці.

Що робити, аби уникнути інфікування:

– ніколи не користуватися чужими бритвами, станками, зубними щітками та іншими предметами, на які може потрапити кров інфікованої особи;
– медичні працівники повинні дотримуватися техніки безпеки при роботі з гострими предметами, при проведенні медичних маніпуляцій використовувати рукавички;
– при відвідуванні стоматолога зверніть увагу, чи змінив він комплект інструментів після попереднього пацієнта, чи вимив руки, обробив їх антисептиком і одягнув нову пару рукавичок;
– при відвідуванні гінеколога для вашої ж безпеки придбайте одноразовий оглядовий набір та стерильні рукавички;
– робити татуювання, пірсинг, манікюр і педикюр варто лише в спеціалізованих салонах стерильним інструментом.
Надійним засобом захисту населення від вірусного гепатиту В є вакцинація. Вакцина проти гепатиту В безпечна й ефективна.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.2650 / 4.09MB / SQL:{query_count}