Загострення гастриту навесні: як полегшити біль?

“Два роки тому в мене діагностували гастрит. Лікувався, а потім ще тривалий час сидів на строгій дієті. Але гастрит повернувся – шлунок почав боліти знову. Вже кілька днів п’ю трав’яний чай, який мені порадили у аптеці для кращого функціонування шлунка. Помагає, але ненадовго. Скажіть, будь ласка, як полегшити біль у шлунку при весняному загостренні гастриту?” Микола Клапчук, м. Львів

Ольга Бідюк,
гастроентеролог:
– Рання весна – це пора, коли у багатьох людей відбувається загострення гастриту і виразкової хвороби шлунка. Звісно, найкраще одразу ж звернутися до лікаря, який допоможе полегшити стан. 
Однією з причин виразкової хвороби шлунка є неправильне харчування. Тому важлива складова лікування – особливий раціон, який складається з легкої їжі, що не подразнює слизову оболонку цього органа. Без дотримання спеціальної дієти видужати неможливо, навіть якщо заживати найефективніші ліки! Дієту при гастриті призначає лікар, беручи до уваги кислотність шлунка. З раціону потрібно вилучити все, що може подразнювати його слизову: гаряче, гостре, кисле, смажене, здобне, а також м’ясні та рибні бульйони і, звичайно ж, спиртне.
Всі страви перед споживанням повинні бути теплими (36 – 40 градусів) і подрібненими. Харчуватися треба 5-6 разів на день, а рідини випивати до півтора літра. Раджу перейти на дієту: їсти часто, але маленькими порціями. Запивати їжу не чаєм, а негазованою мінеральною водою. Частіше купувати кисломолочні продукти, відмовитися від кави і чорного чаю, замінивши його зеленим або вітамінними напоями з ягід, приміром, смородини.
Зазвичай лікування гострого гастриту триває від двох до чотирьох тижнів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.8041 / 4.06MB / SQL:{query_count}