Соляна кімната: відновлення здоров’я і профілактика недуг

Ви знаєте, що таке спелеотерапія? Якщо ні, то дарма, бо в умовах нашого клімату жителям Львова та області вкрай важливо подбати про профілактику органів дихання

Постійне застосування медикаментів не лише підвищує чутливість організму до різних хімічних речовин, але й досить часто спричиняє нові, медикаментозно-опосередковані хвороби. Тому й виникає необхідність застосування альтернативної терапії. Одним із її сучасних напрямків є спелеотерапія (галотерапія).  Спелеотерапія є одним із найефективніших немедикаментозних методів лікування та реабілітації захворювань органів дихання. Вона базується на використанні природного мікроклімату печер, соляних шахт, гротів.

Штучні галокамери: де застосовують

Використовувати штучні порожнини у соленосних формаціях в Україні почали з 1968 року в містечку Солотвино на Закарпатті, де відкрили першу спелеолікарню. Нині там спеціалізована клініка, у якій проводять комплексну діагностику та лікування хворих на бронхіальну астму та інші неспецифічні захворювання органів дихання.
За час експлуатації соляних шахт в спелеолікарні довели, що всі фізіологічні функції людського організму покращуються в результаті перебування у соляній шахті. Але пропускна здатність спелеостаціонару невелика, що зумовило створення штучних камер. Вони відтворюють основні параметри мікроклімату підземного відділення алергологічної лікарні в Солотвині. 

“Перші конструкції таких камер розробили та випробували на базі Солотвинської лікарні в 1981 – 1983 роках. Вони отримали назву “Галокамера”. Тож умови природних спелеокурортів створили навіть там, де їх немає, з аналогічним терапевтичним ефектом. Показання та протипоказання до лікування в штучних печерах та шахтах такі ж, як у природних”, – розповідає “Пошті” Христина Ліщук-Якимович, асистент кафед­ри клінічної імунології та алергології Львівського медуніверситету ім. Данила Галицького.
У Львові оздоровитися в галокамерах можна у СПА-центрі “Три стихії”, що на вул. Щирецькій, 36.

Як діють на організм

Лікувальний сеанс проводиться в приміщенні з системою активної вентиляції, системою контролю параметрів галокамери, дозованою подачею негативно заряджених іонів хлориду натрію, при сталій температурі та вологості. 
У повітрі соляної кімнати утримується 5мг/м часток солей, розміри яких є оптимальними для проникнення в усі відділи дихальних шляхів. Негативно заряджені іони хлориду натрію, потрапивши у органи дихання людини, подразнюють нервові рецептори в легенях, частково проникають у кров і таким чином впливають на весь організм. Атмосфера галокамери містить розпилений сухий сольовий аерозоль і є стерильною. 
“Глибоке проникнення в людський організм дрібно розсіяного сольового аерозолю сприяє відновленню захисних функцій епітелію, активізації імунної системи, покращенню кровообігу і роботі серцево-судинної системи, а також зменшенню запальних процесів та проявів алергічних реакцій. Підвищення рівня вуглекислого газу стимулює глибоке дихання, аерозоль водночас зволожує та покращує виділення мокротиння з бронхів, очищаючи дихання”, – пояснює “Пошті” Роксоляна Головин, обласний дитячий алерголог ГУОЗ у Львівській області.
Терапевтичний ефект від галотерапії має багато переваг порівняно з іншими методами, у тому числі й немедикаментозними, це: відносно невисока ціна, технічна безпека, комфортність процедур, мінімальна побічна дія, можливість проведення багатократних вторинних курсів лікування або профілактики в міжсезоння. Ця процедура безперешкодно комбінується з абсолютною більшістю фізіотерапевтичних процедур. Її тривалість та кількість сеансів визначає лікар. І як запевняють лікарі, до цієї лікувальної методики немає звикання.

Кому корисні, а кому протипоказані

Показами  до  призначення  галотерапії є хронічні захворювання органів дихання: хронічні обструктивні бронхіти, пневмонії, передастма, бронхіальна астма; хронічні запальні процеси ЛОР-органів; патологія шкіри: атопічний дерматит та псоріаз в стадії ремісії; рецидивуюча екзема в стадії ремісії; жирна себорея; нейродерміти, вугрі; профілактика частих ГРВІ, бронхітів та пневмоній; період проведення специфічної імунотерапії при респіраторних алергозах.
Аероіони хлориду натрію також тимчасово знижують артеріальний тиск, рівень молочної кислоти у м’язах (симптоми втоми), усувають біль голови, покращують якість сну, сприяють психоемоційному розвантаженню. Імунологи довели, що діти після перебування в соляній кімнаті стають більш захищеними від вірусів грипу та ГРВІ. А курс із 10-15 сеансів можна прирівняти до відпустки на морському або гірському курорті.
Протипоказаннями до застосування галотерапії є виражене загострення захворювань бронхолегеневої системи; грип, ГРВІ з високою лихоманкою, інтоксикацією; кровохаркання; пережитий туберкульоз легень із залишковими багатофункціональними змінами; пережитий абсцес легень із залишковими явищами; емфізема, дифузний пневмосклероз із ознаками ХЛН ІІІ ступеня; гіпертонічна хвороба ІІ-Б та ІІІ стадії; стани після перенесених інфаркту міокарда або гострого порушення мозкового кровообігу, хронічна судинна недостатність; гострі та хронічні захворювання нирок; наявність або підозра на новоутворення; масивні кровотечі будь-якої етіології; вагітність.

SPA-центр “Три стихії”
м. Львів, вул. Щирецька, 36.
Тел: (032) 295-91-63; 
098-388-88-09; 099-450-93-03.
  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6410 / 4.11MB / SQL:{query_count}