Пробіжки: вранці чи ввечері, кому можна, а кому ні?

“Нарешті вирішила зайнятися собою. Цього тижня почала бігати зранку. Але подруга каже, що це краще робити ввечері, адже так швидше спалюється жир. Скажіть, будь ласка, коли ліпше бігати – вранці чи ввечері, кому можна, а кому ні?” Світлана Горох, м. Львів

Юлія Гончар,
фітнес-інструктор:
– Визначаючись із часом пробіжок, візьміть до уваги свої біоритми і робочий графік. Не варто робити пробіжку обтяжливою повинністю! Головне бігати регулярно, в один і той самий час.
Деякі фахівці стверджують, що 30 – 60-хвилинна ранкова пробіжка сприяє інтенсивному спалюванню жиру, адже організм за ніч уже використав запаси глікогену і тепер використовуватиме як джерело енергії жир. А деякі запевняють, що інтенсивні ранкові навантаження натще – погано, бо це негативно впливає на нервову систему. В такому випадку як джерело енергії організм використовуватиме не тільки жир, але й м’язи. 
Особисто я вважаю, що найкраще бігати в так звані піки активності. Перший з них припадає на проміжок між шостою і сьомою ранку. В цей час організм найлегше переносить навантаження. Ідеальним для пробіжки вважається час із 11 до 12 години, але тоді ми всі зазвичай на роботі. Тому багато хто воліє робити вечірні пробіжки, щоби зняти стрес після важкого робочого дня, змінити вид діяльності та заспокоїтися. Проте від бігу пізнім вечором раджу відмовитися, тому що організм у цей час розслабляється і готується до відпочинку, а фізичне навантаження може спричинити безсоння.
Пробіжки протипоказані, якщо є:
– серйозні захворювання серцево-судинної системи, пережитий інсульт або інфаркт; 
– проблеми із суглобами, хребтом (особливо поперековим відділом), а також грижі, вроджені вади серця, мітральний стеноз, недостатність кровообігу, виражені розлади серцевого ритму, тромбофлебіт нижніх кінцівок; 
– гостре захворювання, включаючи застуду, і загострення хронічної недуги.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.2717 / 4.07MB / SQL:{query_count}