Горять вуха і свербить ніс: на що це вказує?

“Останнім часом стала помічати, що увечері, коли повертаюся з роботи, в мене довший час горять вуха і… свербить ніс. Чоловік каже, що мене хтось активно обговорює. Згодна, але щоби щовечора? Скажіть, будь ласка, на що це вказує?” Леся Калмиш, м. Львів

Ольга Кулик,
сімейний лікар:
– Вуха – дуже точний терморегулятор: саме вони в першу чергу реагують на температуру середовища. І якщо щось схоже не відбувається з руками – на холоді бліднуть, а в приміщенні червоніють (у цьому випадку потрібна консультація невропатолога), то причиною горіння вух можуть бути:
– Важка і тривала розумова праця. При цьому почервоніння вух може перейти і на обличчя (прискорюється мозковий кровообіг). У праворуких сильніше горить ліва частина обличчя і ліве вухо, а в ліворуких навпаки.
– Коли почервоніння вух супроводжується болем голови в стресових ситуаціях або під час фізичних навантажень, варто вимірювати тиск упродовж кількох днів, оскільки це може бути симптомом гіпертонії.
– Коли “гарячі” вуха супроводжуються свербежем, лущенням шкіри, частковою втратою слуху, це може свідчити про інфекції (найчастіше грибкову).
– Гормональний дисбаланс (такий симптом буває, як правило, при порушенні гормонального фону в жінок у віці від 45 років). Тут уже потрібна консультація ендокринолога. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7303 / 4.06MB / SQL:{query_count}