Дитяче ортопедичне взуття: яким повинно бути і де купити?

“У нашої дитини діагностували плоскостопість. Лікар порадила нам придбати ортопедичне взуття. Скажіть, будь ласка, яким воно повинно бути і де його можна купити?” Галина Коропчук, м. Львів

Леся Довбняк,
педіатр:
– Підтвердити діагноз плоскостопість можна лише тоді, коли дитині виповниться п’ять-шість років. До того часу їй варто носити ортопедичне взуття. Воно допомагає всім діткам, які почали впевнено ходити, запобігає і за потреби виправляє плоскостопість та клишоногість.
Ортопедичне взуття – це профілактично-корекційний засіб, який потрібний для того, аби стопа формувалася правильно. Найкраще ортопедичне взуття знайдете у фірмових магазинах. Воно допомагає на початковій стадії плоскостопості, навіть якщо дитина не почала його носити з першого року життя. Якщо плоскостопість розвинулася до серйозних стадій, тоді знадобиться “лікувальне” взуття, призначене ортопедом.
Ось кілька важливих критеріїв вибору дитячого ортопедичного взуття:
– Воно має підходити дитині точно за розміром. Не варто купувати більшого, на виріст, бо це знижує лікувальний ефект (максимальний запас – один сантиметр).
– Ортопедичне взуття повинне мати жорсткий задник, невеличкий каблук і добре фіксуватися на нозі.
– Найкраще те, що пошите з натуральних, “дихаючих” матеріалів (шкіра, нубук, замша).
– В ортопедичному взутті не повинно бути грубих швів. 
– Супінатор має бути пружним (його завдання – підтримувати звід стопи), носики – широкі (щоби не стискали пальці); застібка – біля щиколотки (не нижче, навіть якщо це сандалі); підошва – не дуже жорстка (згинатися біля носика, але не прогинатися посередині).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6477 / 4.06MB / SQL:{query_count}