Коли біль нестерпний

Нарковмісні знеболювальні хочуть зробити доступними для тих, що їх потребують ­

Україна повинна переглянути підходи до наркополітики в бік гуманізації та ефективності – таку думку висловили учасники публічної дискусії “Розмова про наркополітику. Drugpolicy Talk”, що відбулася перед участю української делегації у Спеціальній сесії Генеральної Асамблеї ООН з наркотиків, яка запланована на квітень цього року, інформує прес-служба Міністерства охорони здоров’я.
Зі слів Олександра Квіташвілі, міністра охорони здоров’я України, найперше завдання – забезпечення доступності лікарських засобів, що містять наркотичні та психотропні речовини, для пацієнтів, які їх потребують. “Крім того, актуальним є питання декриміналізації споживачів наркотиків, котрі зберігають їх у незначній кількості без мети збуту. Адже наразі в Україні на відміну від розвинутих країн світу передбачений невиправдано високий рівень кримінальної відповідальності за незначні розміри наркотичних речовин, що зберігаються для власного використання”, – зауважив міністр.
Українці страждають від болю, і їхнє право на якісну медичну допомогу порушується, впевнений Олег Дзісяк, т.в.о. голови Державної служби контро­лю за наркотиками. “Ми повинні перестати ставитись до пацієнтів, які потребують знеболення, а також до людей з діаг­нозом наркоманія як до злочинців. Це люди, які в першу чергу потребують нашої підтримки та ефективного лікування!” – наголосив він.
“Неефективна та репресивна наркополітика останніх десятиліть призвела до почастішання епідемій соціально небезпечних хвороб, кримінального переслідування десятків тисяч людей, чиєю єдиною провиною є їхня залежність. Українська наркополітика має повернутись обличчям до людини – до її права на життя, здоров’я та людську гідність”, – вважає виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький.
Представники Коаліції громадських організацій “З повагою до людської гідності”, яка організувала дискусію, у тексті Спільної позиції щодо впровадження гуманної наркополітики наголосили на необхідності балансу державної наркополітики між забезпеченням доступу до психоактивних речовин з медичною та науковою метою і заходами з протидії їх незаконному обігу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.5941 / 4.07MB / SQL:{query_count}