Кальян: кому можна, кому протипоказано?

“Нещодавно кинув курити, бо почалися проблеми зі здоров’ям. Приятель, який часто буває в Туреччині, каже, що цигарки цілком можна замінити кальяном. Але в мене нездорове серце… Скажіть, будь ласка, кому можна курити кальян, а кому ні?” Олексій Зварич, м. Львів

Олег Бойчук, нарколог:
– Кальян – це не просто курильний прилад, це свого роду традиція, частина східної культури з багатовіковою історією.  
Кальян добре впливає на голосові зв’язки, робить їх еластичнішими. А якщо додасте в колбу евкаліпту, то матимете такий собі інгалятор, який зможе позитивно впливати на легені і бронхи. Крім того, куріння кальяну заспокоює нерви, допомагає розслабитися при вегето-судинній дистонії. 
Проте не варто захоплюватися ним, бо так само, як і сигарети, він призводить до захворювань дихальної та серцево-судинної систем, провокує розвиток онконедуг попри те, що вміст нікотину і шкідливих смол в димі кальяну менший, ніж у сигаретах. Дим кальяну вологий і залишається в легенях курця довше, аніж дим сигарет.
Крім того, підвищений рівень котоніну (продукту, що утворюється з нікотину) в крові тих, що курять кальян, призводить до ослаблення захисних засобів організму. Кальян часто курять через один мундштук, тому він є ще й джерелом інфекційних недуг, підвищує ризик появи респіраторних захворювань, зараження гепатитом В, туберкульозом. До того ж із алюмінієвої фольги, що використовується при курінні кальяну, виділяються канцерогенні гази, які можуть стати причиною виникнення раку.
Якщо курите кальян, у жодному разі не пийте спиртне, бо тоді настає отруєння організму, сильна інтоксикація!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.6548 / 4.07MB / SQL:{query_count}