Як доглядати молочні зуби?

“Моїй донечці – чотири роки, але молочні зуби в неї уже зіпсовані. Лікар нам сказав, що їх краще не видаляти. Порадьте, будь ласка, як правильно доглядати молочні зуби?” Ілона Кравець, м. Львів

Роман Хом’як, стоматолог:
– Доглядати молочні зуби потрібно тоді, коли прорізатиметься перший, тобто у віці 6-7 місяців. Тоді малюк сам ще не може чистити зуби, тож рекомендую протирати їх марлевою серветкою, змоченою в кип’яченій воді, або спеціальною силіконовою зубною щіткою, яка одягається на палець.
Після однорічного віку малюка треба поступово привчати чистити зуби самостійно, але під наглядом батьків, дитячою щіткою і пастою. До дворічного віку дитина повинна навчитися чистити зуби самостійно.
Молочні зуби дуже схильні до карієсу. Головне завдання в їх догляді – запобігання карієсу і збереження здоровими й неушкодженими до випадання. Видаляти молочні зуби не рекомендується, тому що постійні можуть вирости нерівними!
Вибирати для дитини зубну щітку треба таку, аби мала м’яку щетину. Головка щітки повинна бути маленькою (не має перекривати більше двох зубів). Щітку потрібно змінювати кожні три місяці. 
Дворічним і трирічним малюкам необхідно купувати зубні пасти без фтору, які безпечні при ковтанні, бо дітки в такому віці ще погано спльовують пасту і полощуть рот.
Зараз продаються маленькі пісочні годинники, які допомагають стежити за тривалістю чищення молочних зубів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.5865 / 4.07MB / SQL:{query_count}