Біль у спині: чи можна робити масаж без призначення лікаря?

“Днями дуже розболілася спина. Ніби й не піднімав нічого важкого… Жінка вже третій день робить мені легкий масаж, то відпустило трохи, але відправляє мене до лікаря. Каже, що масаж самому робити не варто. Скажіть, будь ласка, чи можна робити масаж без призначення лікаря при болю в спині?” Василь Камінський, м. Львів

Ольга Кулик, 
сімейний лікар:
– Причин, чому у вас болить спина, може бути багато. Найчастіше це відбувається через травми, захворювання нирок, при остеохондрозі. Масаж, навіть незначне розтирання, справді може тимчасово покращити стан, але його повинен робити фахівець! Тим паче коли йдеться про поперековий відділ хребта. Масажисти займаються цією справою професійно, знають анатомію, тож можуть адекватно повестися, коли вам погіршає. Крім того, є чимало випадків, коли не можна робити масаж: загальний важкий стан при різних хворобах і травмах, у тому числі при хворобах хребта і нервів, онконедугах, навіть банальній застуді. 
Нерідко під час масажу виникають побічні ефекти, неприємні відчуття в ділянці грудної клітки. Масаж в ділянці попереку або куприка може викликати нудоту, різкий біль справа, якщо є хронічні захворювання жовчевого міхура і печінки. Крім того, масаж може чинити негативний вплив на людей, які страждають через серцеві недуги. Якщо при масажі виникає спрага, блювання, удушення, варто припинити його і одразу ж звернутися до лікаря!
А з приводу болю в спині обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем, найкраще з неврологом. Ніякого масажу самостійно робити не раджу!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.0955 / 4.07MB / SQL:{query_count}