Робота під час вагітності: чого варто уникати?

“Очікую дитини. Працюю в приватній фірмі, роботи багато, тож часом дуже нервую. Боюся, аби через те не було загрози переривання вагітності. Може, треба звільнитися?.. Скажіть, будь ласка, чого варто уникати жінці при надії під час роботи в офісі?” Віра Кречер, м. Львів

Марія Малачинська,
директор Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення:
– Коли жінка вагітна і робота впливає на її самопочуття, є важкою, зі шкідливими навколишніми умовами, вона обов’язково повинна узгодити з працедавцем свій подальший робочий процес. За законом, він має піти їй на поступки. Якщо ж майбутня мама почувається добре і робота приносить їй задоволення, то ми, лікарі, тільки “за”. 
Під час сидячої роботи відбувається застій в органах малого таза, тому час до часу (раз на півгодини мінімум) ви повинні змінити положення тіла, пройтися по коридору тощо. Якщо ж у вас стояча робота, також треба змінювати положення тіла (час до часу ходити і сідати на стілець), щоб запобігти варикозне розширення вен на кінцівках. 
Чи вплив комп’ютера та іншої робочої техніки шкодить матері і плоду, поки що не підтверджено. Особисто я вважаю, що теперішні умови праці рідко не передбачають роботи з комп’ютерною технікою, тож мусимо пристосовуватися… 
Варто контролювати на роботі й режим харчування: воно має бути п’ятиразовим, вітамінізованим і збалансованим. Їжте овочі та фрукти. 
Щодо нервозності, то ваш гормональний фон так задуманий природою, що саме в цей період пригнічується здатність брати все близько до серця. Якщо робота надто стресова, пийте заспокійливі трав’яні відвари, щоб трохи розслабитися. 
На деяких підприємствах запроваджений дрес-код, але навіть він не може перешкодити особливому стану майбутньої матері. Бо є багато марок одягу для вагітних, тож можна обрати для себе цілком зручний і красивий, щоб носити його на роботі.
А якщо ви справді надумали звільнитися, то це не завжди корисно для вагітних. Треба бути активною, багато ходити, робити легкі вправи, аби пологи були легшими. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.7040 / 4.07MB / SQL:{query_count}