Як відрізнити грип від застуди?

«Останнім часом точиться дуже багато розмов про грип. Уже в садках і школах оголосили карантин! У людей паніка. Сусідка два рази кашлянула – і одразу ж викликала лікаря. Виявилося, що в неї банальна застуда… Скажіть, будь ласка, як відрізнити грип від застуди, які симптоми повинні насторожити?» Христина Карпінець, м. Львів

Ольга Кулик, сімейний лікар:
– Симптоми цих недуг дуже схожі, але все таки останнє слово за лікарем! Для того, аби дізнатися, коли саме варто звернутися до нього, треба запам’ятати основні відмінності цих недуг. Отже: 
– Температура при застуді, як правило, не перевищує 37,5 градуса, натомість при грипі сягає 39-40-ка (причому підвищується раптово і може триматися три-чотири дні). 
– Самопочуття при застуді погіршується поступово, а при грипі 
 швидко (ви можете навіть точно пригадати час, коли вам стало зле). 
– Нежить при застуді з’являється уже в перші години, а при грипі – як ускладнення на другу-третю добу.
– Біль у горлі при застуді з’являється на другу добу після переохолодження, а при грипі – разом із кашлем також на другу добу.
– Болю голови при застуді немає, а при грипі є (і часто яскраво виражений, який неможливо витримати без заживання протибольових препаратів).
– Щодо органів зору, то явного дискомфорту (болю) під час застуди не спостерігається, а при грипі є (особливо якщо додалася бактеріальна інфекція).
– Підвищеної втомлюваності при застуді  немає, а при грипі є (впродовж двох-трьох тижнів після хвороби), крім того, відчуватимете озноб, матимете посилене потовиділення, з’явиться світлобоязнь і ломота у м’язах та суглобах.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4198 / 3.97MB / SQL:{query_count}