Які фрукти можна їсти при гастриті?

“Нещодавно у мене діагностували гастрит, виписали ліки і призначили дієту. Намагаюся дотримуватися вказівок лікаря, проте дуже хочеться солодкого, особливо фруктів… Скажіть, будь ласка, які фрукти можна їсти при гастриті?” Галина Кравечко, м. Стрий

Ольга Муштрук,
дієтолог:
– Якщо у вас гастрит зі зниженою кислотністю, вам можна їсти банани і яблука, якщо немає вираженої диспепсії (здуття живота, проносу). Банани містять клітковину, вони м’які, легкостравні, в них багато корисних речовин, необхідних організму. Яблука при зниженій кислотності краще з вибирати з кислинкою.
Якщо у вас гастрит із підвищеною кислотністю, то фруктів вам не можна взагалі! Виняток становлять печені яблука, причому слід вибирати тільки солодкі сорти. Лимон, апельсин, мандарин, грейпфрут, лайм та інші цитрусові – табу. Їх не можна навіть до чаю додавати! Інакше печія і біль у шлунку вам забезпечені.
В обох випадках не можна їсти винограду, бо він досить довго перетравлюється, починає бродити, спричиняючи дискомфорт: кольки, печію, нудоту, здуття живота, навіть блювання. Крім того, виноград підвищує кислотність шлункового соку, а при зниженій кислотності його не рекомендується їсти через товсту шкірку і кісточки.
Можете замінити звичні солодощі медом, горіхами, цукатами і сухофруктами.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.0886 / 4.05MB / SQL:{query_count}