Мандарини і апельсини: з якого віку можна давати дітям?

“Моїй доньці – півтора року. Думаю, Святий Миколай принесе їй чимало солодощів, зокрема, мандаринки і апельсинки. Моя сестра своєму синочкові, який в такому ж віці, уже давала цитрусові, а я ще не наважилася – боюся проявів алергії. Скажіть, будь ласка, з якого віку можна давати дітям цитрусові?” Уляна Гринчишин, м. Львів

Леся Довбняк,
педіатр:
– З екзотичними фруктами варто бути обережними. Все залежить від стану здоров’я малюка. Якщо у вашої дитини немає схильності до алергічних реакцій, то з одного року можна давати спочатку по кілька крапель соку будь-яких цитрусових на день, пізніше – по одній часточці на день як звичайне пригодовування. При цьому необхідно уважно спостерігати за станом шкіри: при найменших ознаках почервоніння і висипу від мандаринів та апельсинів варто відмовитися! Якщо з’явиться алергія, то повторну спробу можна зробити тільки тоді, коли дитині виповниться три роки, оскільки харчова алергія в малюків минає саме після трирічного віку.
Будь-які плоди, завезені в Україну здалека, обробляють воском. Тож перед споживанням їй належить ретельно вимити, на кілька годин замочити в холодній воді, аж потім обібрати. А ще цитрусові необхідно обшпарити (в такий спосіб можна позбутися поверхневих консервантів) і лише після цього помити їх під холодною проточною водою.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.3336 / 4.05MB / SQL:{query_count}