“Прикарпатська ватра” – дивовижний світ здоров’я

“Пошта” розповідає, куди варто поїхати, аби полікувати тіло і відпочити душею

Ми зазвичай бажаємо одне одному здоров’я, бо це найбільша цінність у житті кожної людини. Аби полікуватися та попередити багато захворювань внутрішніх органів, варто періодично відвідувати лікувально-оздоровчі курортні зони, зокрема найпопулярнішу – Моршинську, багату на мінеральні води і цілюще повітря.

“Прикарпатська ватра” – улюблений санаторій

Одним із найкращих оздоровчих комплексів цієї зони є “Прикарпатська ватра”, розташований у селі Баня-Лисовицька, що за півтора кілометра від міста Моршин. До його складу входять санаторій “Прикарпатська ватра”, бази відпочинку “Карпати” і “Трембіта”, а також спортивна база “Газовик”, що належить філії “АГРОГАЗ” ПАТ “УКРТРАНСГАЗ”. Упродовж більше п’яти десятиліть тут відпочили та оздоровилися тисячі людей. Мова не тільки про працівників газотранспортної системи України, а й про тих, що купують комерційні путівки.

“Санаторій може одночасно прийняти 160 осіб, – розповідає начальник оздоровчого комплексу “Прикарпатська ватра” Микола Байтала. – Наша головна перевага полягає у тому, що всі процедури люди проходять на території санаторію. У нас є оснащений необхідним обладнанням лікувально-діагностичний корпус, власний бювет мінеральних вод. Та й умови для проживання комфортні: номери відремонтовані, укомплектовані зручними сучасними меблями і технікою. Є умови для занять спортом, зокрема у тренажерному залі чи на тенісних кортах. Відпочивальники встигають пройти всі оздоровчі процедури в першій половині дня, а після обіду наш автобус щодня безкоштовно довозить усіх охочих у Моршин. Можна вирушити також на цікаві екскурсії. А ввечері у нашому клубі “Світлиця” відбуваються дискотеки, концерти. Багато людей приїздять до нас постійно, тому що тут вони можуть якісно полікуватися та гарно відпочити”.
Колежанки Марія, Ольга та Людмила з міста Боярка Київської області разом працювали у газотранспортній системі. Нині вони на пенсії, втім ведуть активний спосіб життя, зокрема беруть участь у фольклорному співочому колективі “Горлиця”. Відпочивають також разом і зазвичай саме у “Прикарпатській ватрі”. “Нам тут дуже подобається, – кажуть вони. – Ми вдячні працівникам санаторію за якісне лікування, смачне харчування, комфортні умови проживання, а також за доброзичливе та уважне ставлення до нас. Сподіваємося ще неодноразово приїхати до “Прикарпатської ватри”.

Будьмо здорові!

У санаторії лікуються люди, що страждають від захворювань органів травлення. Мова про хвороби та функціональні розлади шлунка, тонкого та товстого кишківника, зокрема хронічні гастрити зі зниженою та підвищеною кислотністю, виразку шлунка та дванадцятипалої кишки, хворобу оперованого шлунка; хвороби стравоходу; захворювання печінки (у тому числі хронічний гепатит), жовчновивідних шляхів, жовчнокам’яну хворобу; постхолецистектомічний синдром; хронічний панкреатит, перигастрит, перидуоденіт; розлади обміну речовин та інші недуги. Лікують також супутні хвороби: цукровий діабет; недуги сечовидільної системи; хвороби опорно-рухового апарату; хронічні захворювання периферійної нервової системи (радикуліти, радикулоневрити тощо); хвороби верхніх дихальних шляхів і багато інших.
У санаторії проводять реабілітацію осіб, потерпілих від аварії на ЧАЕС, та вояків із зони АТО. “У “Прикарпатській ватрі” є потужна лікувальна база, оснащена медичним і діагностичним обладнанням виробництва Німеччини, США, Японії, – каже заступник начальника санаторію з лікувальної роботи Олександра Пелішенко. – Головну увагу приділяємо питному лікуванню мінеральними водами”. 
Моршинська лікувально-оздоровча курортна зона славиться унікальними цілющими мінеральними водами і розсолами. Найбільш популярною є ропа джерела №6. За хімічним складом вона хлоридно-сульфатна калієво-магнієво-натрієва і характеризується високим вмістом сульфатів, магнію, калію і відносно низьким хлоридів натрію. Іонний склад ропи джерела №6 свідчить про її високу бальнеологічну цінність.
Мінеральну воду джерела №4 (джерела Божої Матері) із задоволенням вживають усі відпочивальники. Ця слабомінералізована (0,17 г/л) вода за хімічним складом є гідрокарбонатно-кальцієвою. До її складу входять K, Na, Mg, Fe, SO4. Вона містить велику кількість розчинного кисню. 

Як акцентує Олександра Пелішенко, моршинські мінеральні води позитивно впливають на функціональний стан органів травлення. “Окрім вживання мінеральних вод у власному бюветі, застосовуємо комплексні медичні методи: озокеритотерапію, оксигенолікування, фізіотерапевтичні процедури, електросвітлолікування, гідропатію, магніто- і лазеротерапію, ванни з мінеральною водою з додаванням валеріани, хвої, розмарину, бішофіту, соди, масаж, лікувальну фізкультуру. Проводимо кишкові зрошення, дюбажі тощо. Маємо біохімічну та клінічну лабораторії, кабінет ЕКГ, УЗД, ФГДС, RRS-скопії, – каже вона. – Тож люди, пролікувавшись у “Прикарпатській ватрі”, довгий час добре почуваються”. Це підтверджують численні постійні відвідувачі санаторію. 

Зокрема, киянин Михайло щороку двічі (навесні і восени) приїздить оздоровлюватися до “Прикарпатської ватри”. Він каже: “У цьому санаторії лікують мінеральні води та високоефективні медичні методи, зігріває теплом сердець кваліфікований і доброзичливий персонал. Цілющим є й повітря, адже санаторій розташований у лісопарковій зоні мальовничого ландшафту передгір’я Східних Карпат серед численних хвойних і листяних дерев: сосен, смерек, берез, дубів, кленів та інших. Тут гарна атмосфера, тиша і спокій. Та й дієтичне харчування є напрочуд смачним”.

Смачного!

Харчуванню у “Прикарпатській ватрі” приділяють особливу увагу, адже воно є не лише важливим лікувальним чинником, а й запорукою гарного настрою та комфорту відпочивальників. Страви дієтичні (дієта №5, 5 П, 9), але різноманітні, тож можна замовляти з меню ті, що більше смакують. Рецептуру розробили працівники їдальні на чолі з її керівником Оксаною Клименко. Готують по-домашньому, і всі страви дуже смачні. Старша медсестра Марія Борис щодня запитує відпочивальників, чи подобається їм їжа та чи є якісь побажання. Їжа подобається, а побажання зазвичай “Смачного!”
Тож кваліфікований персонал оздоровчого комплексу, унікальні мінеральні води, комплексні лікувальні методи, цілющий клімат і дієтичне харчування дарують людям здоров’я. Приїздіть до “Прикарпатської ватри” лікуватися та відпочивати! Цілком імовірно, що вам сподобається цей санаторій і ви щороку повертатиметеся сюди по здоров’я, гарний настрій і наснагу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7625 / 4.42MB / SQL:{query_count}