Хурма: з якого віку і скільки можна давати дитині?

“Моїй донечці два рочки і три місяці. Намагаюся годувати її різноманітною їжею, особливо сезонними овочами та фруктами. Проте ще не давала хурму. Скажіть, будь ласка, з якого віку і скільки її можна давати дитині?” Уляна Розвадовська, м. Львів

Леся Довбняк, педіатр:
– Дітям, вік яких не перевищує двох-трьох років, не рекомендується давати хурму! Це сильний алерген, що може призвести до порушення перистальтики кишківника. Починати треба з однієї чайної ложки м’якоті. Якщо немає алергічної реакції, цю кількість можна поступово збільшувати. Проте з’їдати більш ніж один плід на день небажано! На початках варто обирати так звані нев’яжучі сорти (наприклад, шоколадний корольок). Стежте за тим, аби плід був дозрілий (нестигла хурма може призвести до отруєння).
Діти, як правило, не люблять хурму через слизьку м’якоть. Рад­жу давати доньці сушені плоди (сушена хурма зберігає більшу частину корисних речовин, хоча вітаміну С в ній майже не залишається).  Але пам’ятайте, що її не можна споживати, запиваючи молоком або холодною водою!
Протипоказаннями є цукровий діабет, ожиріння і схильність до закрепів, а також алергічні реакції. Алергія на хурму проявляється в дитини, як правило, у вигляді висипу, в рідкісних випадках може викликати важкі реакції, наприклад, набряк Квінке.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.9631 / 4.05MB / SQL:{query_count}