Чому холонуть і бліднуть пальці?

“З підліткового віку в мене мерзнуть руки – будь-якої пори року. Останнім часом, коли виходжу на вулицю, особливо коли падає дощ, ще й бліднуть, стають наче мармурові, а в приміщенні червоніють або ж синіють. Скажіть, будь ласка, чому холонуть і бліднуть пальці?” Сергій Колос, м. Львів

Ольга Кулик, сімейний лікар:
– Річ у тім, що на холоді швидко порушується робота дрібних кровоносних судин (капілярів), які містяться саме в кінчиках пальців, від чого пальці рук, а іноді й ніг, бліднуть і стають чутливими. Це може бути й ознакою обмороження і ознакою синдрому або хвороби Рейно.  Тим, у кого чутливі кінчики пальців, дуже допомагають контрастні ванни (руки і ноги поперемінно занурюємо то в дуже холодну, то в дуже теплу воду). Якщо не допомагає, йдіть до невропатолога, аби переконатися, що у вас немає синдрому або хвороби Рейно, щоби призначив вам відповідне лікування. Тим паче що реакція на холод у вас із підліткового віку. Це захворювання не можна ігнорувати: навіть якщо напад минув і руки зігрілися, варто все одно звернутися до лікаря, бо це загрожує хронічним порушенням кровообігу в уражених місцях. 
Наслідками хвороби Рейно може бути гангрена, навіть ампутація кінцівки. Раджу вам тепло одягатися і обов’язково відмовитися від спиртного та сигарет, оскільки тютюновий дим, як правило, провокує спазми капілярів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6662 / 4.06MB / SQL:{query_count}