Менінгіт прогресує…

Цього року таку інфекцію в області підхопило у вісім разів більше осіб, ніж торік. “Пошта” запитала фахівця, як уберегтися від цієї небезпечної недуги

фото: pervenets.com
З початком осені на Львівщині спостерігається збільшення кількості хворих на серозний менінгіт. Зокрема, в жовтні захворюваність зросла у вісім разів порівняно з аналогічним торішнім періодом: 45 дорослих осіб, з яких 34 дитини. 
“Лабораторно  встановлена етіологія підвищеного рівня захворюваності на серозні менінгіти – віруси ЕСНО-30 і Коксакі В”, – пояснює “Пошті” епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень Львівського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України у Львівській області Уляна Федоряченко. 
Зі її слів, симптомами серозного менінгіту є: підвищення температури тіла до 39 градусів, різкий біль голови, почервоніння обличчя, дрібний висип (не завжди), який швидко зникає, запаморочення, нудота, багаторазове блювання, марення і судоми. При виникненні будь-яких із цих симптомів не варто займатися самолі­куванням. До прибуття лікаря хворого необхідно ізолювати!
“Джерелом інфекції можуть бути як хворі, так і вірусоносії. Механізм передачі – фекально-оральний (забруднені руки і предмети побуту, вода, продукти харчування) та повітряно-крапельний”, – каже епідеміолог.
Щоб уникнути захворювання, треба:
– дотримуватись  правил особистої гігієни (ретельно мити руки гарячою водою з милом, регулярно змінювати постіль, рушники (за можливості використовувати одноразові паперові);
– робити часті вологі прибирання із застосуванням мийних засобів, провітрювати приміщення;
– споживати лише свіжі продукти, ретельно вимиті фрукти та овочі (перед споживанням обливати їх гарячою водою);
– пити кип’ячену або бутильовану воду.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.0437 / 4.06MB / SQL:{query_count}