Занедужали – лікуйтеся вдома!

Медики наголошують, що вірус грипу, ймовірно, активізується в грудні, проте вакцину для щеплення можна купити вже – у аптеці

фото: medprice.com.ua
Щороку наприкінці жовтня – на початку листопада, коли температура повітря різко опускається нижче нуля і підвищується вологість, лікарі очікують збільшення кількості хворих. Загальне нездужання, зокрема кашель і нежить, пов’язані з різким похолоданням. Не стала винятком і цьогорічна осінь: минулого тижня в нашій області на грип та ГРВІ занедужало 9 тисяч 386 осіб, цього тижня – 8 тисяч 480, повідомляє Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України. Проте фахівці стверджують, що ці показники є нижчими від епідпорога! 
“Наразі вакцини проти грипу ще не закуповували – зроблять це наступного тижня, бо поки що потреби в ній немає”, – каже голов­ний позаштатний епідеміолог департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Наталія Тімко-Іванченко. 
Загальне нездужання, зокрема кашель і нежить, пов’язані радше з різкою зміною погоди
 З її слів, у епідемічному сезоні 2015/2016 згідно з прогнозом ВООЗ для Північної півкулі, варто використовувати вакцини проти штамів вірусів грипу, які, найімовірніше, циркулюватимуть на території України: вже відомий нам вірус подібний A(H1N1) Каліфорнія і два нові – вірус подібний A(H3N2) Швейцарія та вірус подібний В Phuket. 
“Якщо із першим штамом вірусу українці вже стикалися у 2008-ому, то з двома іншими ще ні, тому ми не можемо спрогнозувати, як вони поведуться. Хоча віруси групи В, так би мовити, “спокійніші” за інших”, – пояснює вона.   
Вірус грипу особливо небезпечний для тих, що мають хронічні недуги, дітей, вагітних та осіб похилого віку
Однак стверджувати, що епідемії грипу варто очікувати в грудні, ще зарано. “Наразі маємо справу з типовими сезонними респіраторними захворюваннями (аденовірусні, ротавірусні та ентеровірусні інфекції)”, – веде далі Наталія Іванченко-Тімко, – Поки що вакцина є у школах-інтернатах закритого типу, яка захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною. Для створення повноцінного захисту від цієї хвороби організму знадобиться 10-14 днів після щеплення, а імунітет зберігатиметься від чотирьох місяців до року. Вакцинуватися можна в медичних закладах, амбулаторіях та поліклініках за місцем проживання у кабінеті щеплень. Якщо купуєте вакцину самі у аптеці, пильнуйте, аби в чеку був зазначений час покупки. До медзакладу її можна принести в сумці-холодильнику (температурний режим при цьому повинен становити  від +2 до +80С). При кімнатній температурі термін придатності вакцини проти грипу – дві години. Цей час необхідний для того, аби вакцина повільно нагрілася перед введенням. І ще одне – перед щепленням лікар повинен обов’язково оглянути пацієнта!” – наголошує епідеміолог.
Вірус грипу особливо небезпечний для тих, що мають хронічні недуги, дітей, вагітних та осіб похилого віку. До групи ризику входять і ті, що контактують з великою кількістю людей. Саме їм фахівці рекомендують зробити щеплення негайно. Єдиним протипоказанням до застосування вакцини від грипу є алергія на білок курячого яйця! 
Аби вберегтися від нових та сезонних штамів грипу, необхідно дотримуватися простих правил: 
– правильно харчуватися (додати до раціону продукти, багаті на вітаміни); 
– займатися спортом; 
– при виході з дому змащувати  порожнину носа оксоліновою маззю;
– дбати про особисту гігієну.
Якщо ж ви все-таки захворіли, фахівець радить при перших ознаках нездужання (зокрема підвищеній температурі) не ходити на роботу, не пускати дітей до садочка чи школи і обов’язково звертатися по медичну допомогу. 

За інформацією головного епідеміолога департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталії Тімко, вакцину проти грипу можна придбати:
– в аптеці №44 (м. Львів, вул. Симоненка, 4), тел. 263-23-36 (вартість – 120 гривень);
– в ТзОВ “Гіруда” (м. Львів, вул. Героїв УПА, 58-в), телефон 237-19-93 (вартість разом з ін’єкцією – 150 гривень).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.2030 / 4.09MB / SQL:{query_count}